Tijesna pobjeda Slobodnice, efikasni Zadrugar i Tomislav, a Lipik bolji u lokalnom derbiju

Odigralo se prvih 5 susreta 16. kola MŽNL SB-PŽ, a razloga za slavlje imaju Slobodnica i Lipik, dok su Zadrugar i Tomislav pokazali efikasnost i dobru formu.

NK POŽEGA 0:1 NK SLOBODNICA

Utakmica s najmanjim brojem pogodaka igrala se u Požegi, gdje je istoimeni domaćin ugostio Slobodnicu, a nakon utakmice sretniji su gosti koji kući nose pobjedu 0:1 (0:0).

Nekoliko prilika bilo je s obje strane, no na kraju gosti su bili spretniji u ovom susretu. Jedini, ali vrlo vrijedni pogodak za Slobodnicu zabio je Adrijan Jackiv u 55. minuti susreta, a do kraja se mreže nisu tresle tako da vrlo vrijedni bodovi putuju u Slobodnicu, kojoj je ova pobjeda druga u nizu te tako izabranici Dinka Rosandića pokazuju kako se polako dižu u formi. Sljedeći vikend Slobodnica će na domaćem terenu igrati protiv Slavonca (NK), a Požega putuje na gostovanje u Sikirevce.

NK PAPUK 2:0 NK SIKIREVCI

Lijep susret se igrao u Velikoj, gdje je domaći Papuk ugostio Sikirevce te slavio 2:0 (0:0) nakon odličnih 90 minuta susreta.

Odlično odigrano drugo poluvrijeme je bilo dovoljno za izabranike Ante Bulata da ostvare nova 3 boda. Nije prvi dio protekao bez prilika, no Raguž i Topčić su odlično odrađivali svoj posao pa su mreže mirovale. Igrala se 64. minuta kad je Papuk došao u vodstvo preko Mateja Zebe, a konačnih 2:0 za domaćine postavio je Filip Martinović duboko u sudačkoj nadoknadi. U sljedećem kolu Papuk će na gostovanje kod Lipika, a Sikirevci na domaćem terenu dočekuju Požegu u jednom od najzanimljivijih susreta kola.

Trener Papuka Ante Bulat zadovoljan je predstavom svojih igrača:

Prvo bih čestitao mojim igračima na današnjoj predstavi, od prve minute su se nametnuli i zasluženo pobijedili. Šteta što u prvom poluvremenu nismo iskoristili svoje šanse i dobru igru. Drugo poluvrijeme ulazimo još odlučnije i uspijevamo postići zgoditke. Protivnicima čestitam na fer i korektnoj igri te im želim sreću u nastavku prvenstva, a mi se nastavljamo boriti za ostanak u ligi.

NK HAJDUK PAKRAC 0:2 NK LIPIK 1925

Veliki lokalni derbi igrao se u Pakracu, gdje je domaći Hajduk ugostio Lipik, a nakon odličnog susreta sretniji su gosti koji slave pobjedu 0:2 (0:1).

Odlično su se taktički gosti postavili na Gradskom Stadionu Pakrac, a rezultat toga je po jedan pogodak u svakom poluvremenu ovog velikog derbija. Vodstvo Lipiku donio je Boris Klimeš u 37. minute te se s tim rezultatom otišlo na predah, a nakon odmora vrlo brzo su gosti postigli novi pogodak. U 58. minuti za 0:2 gostiju zabio je Marino Jedvaj te se tako vrijedna 3 boda slave u redovima Lipika. Hajduk će u sljedećem kolu na gostovanje kod Zadrugara, a Lipik je domaćin Papuku.

NK BUDAINKA KOLONIJA 2:6 NK ZADRUGAR

Posljednjeplasirana Budainka je na domaćem terenu u Slavonskom Brodu ugostila favorizirani Zadrugar, a gosti su potvrdili svoju ulogu favorita pobjedom 2:6 (1:3).

Već u prvom dijelu je pitanje pobjednika bilo riješeno jer je Zadrugar uspio postići 3 pogotka. Već u 15. minuti precizan za 0:1 gostiju bio je Kristijan Blažević, a samo 4 minute poslije već je bilo 0:2 pogotkom Siniše Berdalovića. Do novog pogotka gostiju čekalo se do 32. minute, kad je za 0:3 svoj drugi pogodak zabio Kristijan Blažević. Vrlo brzo su i domaćini pokazali zube te su 2 minute poslije smanjili na 1:3 preko Damira Mijića. Drugi dio donio je još 4 pogotka u mrežama vratara. Povećanje vodstva Zadrugara stiglo je u 51. minuti, kad je precizan za 1:4 bio Siniša Berdalović svojim drugim pogotkom. U 60. minuti već je bilo 1:5, a peti pogodak Zadrugara djelo je Tomislava Galovca. Domaćini su imali jako brze odgovore na pogotke gostiju te su već minutu poslije smanjili na 2:5 drugim pogotkom Mijića, a konačnih 2:6 stiglo je u 83. minuti, kad je Blažević kompletirao svoj hat-trick. U sljedećem kolu Budainka ide na noge vodećem Svačiću, a Zadrugar na domaćem terenu čeka Hajduk.

Trener Braslav Ostojić zadovoljan je pobjedom svoje momčadi:

Zaslužena pobjeda, čestitam svojim igračima. Ekipi i vodstvu Budainke želim sreću u nastavku prvenstva.

NK TOMISLAV 4:0 NK JAKŠIĆ

Nogometaši Tomislava su ugostili Jakšić na stadionu Tomislav Buhač te su htjeli ispraviti težak poraz od prošlog tjedna, a to su i uspjeli te slave pobjedu 4:0 (1:0).

Rezultat sugerira kako je Tomislav vrlo lako svladao goste, no upravo Jakšić posljednjih tjedana pokazuje odličan nogomet te je Tomislavu zapravo bilo relativno teško protiv gostiju prepunih samopouzdanja. Vrlo rano je Tomislav došao u vodstvo, strijelac za 1:0 u 8. minuti bio je Bruno Tolić. Nakon predaha uspjeli su domaćini zabiti još 3 pogotka. Prvi je stigao za povećanje vodstva na 2:0 u 61. minuti, strijelac je bio Ivan Tunuković. Već 5 minuta poslije bilo je 3:0, precizan je ponovno bio Tunuković, a konačnih 4:0 u 90. minuti postavio je Tomislav Bliznac. Sljedeće kolo donosi novo domaćinstvo za Tomislav, ovaj put protiv Dinama, a Jakšić na domaćem terenu dočekuje sibinjsku Mladost.

Trener Tomislava Damir Išasegi zadovoljan je reakcijom svojih igrača nakon teškog prošlotjednog poraza:

Teška, ali zaslužena pobjeda protiv nabrijanog gosta. Ova pobjeda nam je trebala da vratimo samopouzdanje jer stalno igramo u nekom grču. Dečki su pokazali da znaju igrati nogomet i na tome im čestitam. Neka se danas malo opuste i okrećemo se sljedećem kolu kojeg također igramo na domaćem terenu. Gostima sretno dalje.