Težak poraz Mursaša u drugom osječkom dvoboju MEVZA lige

Osječka Mursa je u svojem Gradskom Vrtu u drugoj domaćoj utakmici MEVZA lige ugostila ekipu slovenskog Calcit Kamnika. Nakon pobjede u pet setova nad Komarnom, Mursa je htjela pobjednički dovršiti i drugu utakmicu, no Kamnik je pokazao bolju igru te je slavio 0:3 (23:25, 19:25, 11:25).

Dobro su Mursaši krenuli u ovaj dvoboj protiv vrlo jake slovenske ekipe. Duž cijelog seta igralo se poen za poenom te nije bilo odvajanja nijedne momčadi na više poena razlike. Tek pred kraj slovenska je momčad uspjela stvoriti malu razliku te tijesno uzeti prvu dionicu igre. U drugom setu je priča bila vrlo slična, no razlika je na kraju bila nešto malo veća nego u prvoj dionici. Treći set je bio potpuno druga priča, Kamnik je igrao odličnu odbojku te je ostavio Mursu bez šanse. Mario Teppert je u ovoj dionici pružio šansu i mladićima poput Dugandžića i Verasta da osjete parket u ovakvom dvoboju.

Najbolji kod Murse bio je Danilo Vuković sa 13 poena, a pratio ga je Davor Bogdanović sa 9.

Već za vikend Mursa nastavlja s izazovima, u sklopu domaće Superlige na parket Gradskog Vrta dolazi momčad Rijeke.