Tako to rade prvaci – prednatjecateljima Zrinskog iz Jurjevca naslov najboljega

Osvojili su Plavi ptići naslov prvaka na impresivan način s uvjerljivih 19 pobjeda i samo jednim remijem, a u ukupnih 58 bodova ugradili 133 gola pri tome primivši samo 10.

LIGA NOGOMEOG SREDIŠTA ĐAKOVO – PREDNATJECATELJI

22. KOLO

ZRINSKI (J) – JEDINSTVO 11:1 (4:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Sudac: Ivan Ivanović (Jurjevac). Strijelci: 1:0 Antonijo Murina (5.), 2:0 ivan Ćurić (7.), 3:0 Luka Poljarević (10.), 4:0 Luka Poljarević (13.), 5:0 Ivan Ćurić (27.), 6:0 David Hnatek (28.), 7:0 David Hnatek (30.), 8:0 Luka Firić (35.), 8:1 Gabriel Matković (37.), 9:1 Jakov Zdravlević (43.), 10:1 Matej Getoš (45.), 11:1 David Hnatek (49.).

ZRINSKI (J): Kristijan Milođević, Matej Getoš, Ivan Ćurić, Luka Poljarević, Luka Firić, David Hnatek, Jakov Zdravčević, Antonijo Murina. (Još su igrali: Mrko Perković, Aneta Pavičić, Petar Mitrović, Lea Drga, Marko Biljuš, Luka Kovačević, Lana Drga, Ivo Milić, Lucija Drga, Iva Kolarik).

JEDINSTVO: Tomislav Vukušić, Mateo Sklizović, Karlo Vlajčić, Dario Kovač, Luka Ravnjak, Gabriel Matković, Marin Bertok, Josip Vlajčić. (Još su igrali: Marko Ilić, Andrija Josipović, Jan Gujaš, Marko Šimić).

Mladi nogometaši Zrinskoga trebali su napraviti samo formalnost – pobijediti vršnjake iz Forkuševaca – kako bi proslava naslova prvaka mogla započeti. I to su Jurjevčani napravili na opće zadovoljstvo svih. Već u petoj minuti Antonijo Murina dovodi domaćine u vodstvo 1:0 da bi Ivan Ćurić u sedmoj, a nakon njega dva puta Luka Poljarević (10 i 13.) zabili za vodstvo 4:0 što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

Golijada je nastavljena u nastavku utakmice. U 27. Ivan ćurić postiže svoj drugi pogodak, David Hnatek se dva puta upisuje u listu strijelaca (28. i 30.), da bi Luka Firić u 35. postigao osmi pogodak. Gosti su počasni pogodak zabili u 37. minuti, a strijelac je bio Gabriel Matković. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se Jakov Zdravčević (43.), Luka Getoš (47.) i David Hnatek (49.).

Posljednjim zviždukom suca Ivana Ivanovića počelo je slavlje mladih Jurjevčana. Medalje su i pobjednički pehar prvacima uručili Mato Veselinović, predsjednik Nogometnoga središta Đakovo i tajnik Ivan Hrga.