Sve je jasno: prvak će biti Vardarac ili Jedinstvo

U nedjelju su odigrane utakmice pretposljednjeg kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Najzanimljiviji se susret igrao u Donjem Miholjcu gdje je Jedinstvo dočekalo Baranju Belje, a jedini slobodni u ovom kolu bili su nogometaši Omladinca iz Josipovca. Misli mnogih igrača i klubova s našičke strane u nedjelju su bile uz Ivana Benkovića Benkija koji je teško stradao u prometnoj nesreći. Benković je ove sezone postigao šest pogodaka u dresu Đurđenovca.

SLAVONAC – MOTIČINA 5:1

Slavonac je upisao nove domaće bodove u svojim Ladimirevcima i tako se oprostio od svojih navijača nakon vrlo uspješnog proljetnog dijela prvestva. S visokih su 5:1 ispratili goste iz Motičine. Strijelci za momčad Slavonca bili su: dva puta Baban, Jurković, Klasić i Ratković, dok je za goste počasni pogodak postigao Knežević.

Krenuli u utakmicu s vrlo brzim golom Babana. Tada ulazimo u nervozu pola sata gdje opasno visimo. Zaključujemo poluvrijeme s rezultatskim plesom. Ulaskom iskusnih igrača Skenderovića i Ratkovića stavljamo stvari na svoje mjesto i osvajamo tri nova boda. Čestitke objema momčadima na korektnoj igri unatoč vrlo sparnom vremenu. – za Sportalo je rekao Miroslav Matoković, trener Slavonca.

Ružan poraz, ali po stanju na terenu nismo bili u podređenom položaju. Prvo poluvrijeme rekao bih čak i odlično, no našom greškom smo gubili 1:0. Drugo poluvrijeme odmah krenemo greškom i gol za 2:0, te polako tonemo iako nije to baš tako loše u polju izgledalo. Čestitam domaćima na pobjedi, te u ime NK Motičina i svoje osobno ime želim brzi oporavak prijatelju Benkiju koji je jučer teško nastradao u prometu. – izjava je Davora Benotića, trenera Motičine.

RATAR – HAJDUK (P) 0:3

Ratar je u nedjelju igrao posljednju utakmicu ove za njih turbulentne sezone, ali je teško poražen na svom terenu od ekipe Hajduka iz Popovca. Popovčani su u Piškorevcima slavili s visokih 3:0 zahvaljujući golovima Kolarića, Perokovića i Markovića.

Danas opet previše izostanaka u momčadi. Toliko da je je naš vratar Barić morao igrati i to zapaženu ulogu. Unatoč svemu od prve minute smo bili bolji i ozbiljniji protivnik. Napravili smo 4-5 odličnih šansi i promašili ih. Gosti u 40.-oj minuti prvi puta dolaze pred naš gol i zabijaju. U poluvremenu se dogovorimo da idemo po preokret i u prvoj minuti dobijemo gol za 0:2. I to je to. Ova utakmica je otprilike preslika zadnja skoro 2 mjeseca od kako sam ja tu. Previše problema imamo za nešto više. Ekipi Popovca čestitam i želim im sreću u idućoj sezoni. Za nas je sezona završena i svima nam treba reset i dobar odmor. Hvala i pozdrav. – poručio je Igor Mandić, trener Ratara.

Konačno smo počeli uzimati bodove u gostima. Jedna utakmica gdje smo u prvom poluvremenu bili u malom grču i domaćin je imao svoje prilike koje nije iskoristio i naravno da smo ih kaznili krajem prvom dijela. U drugom dijelu je postojala samo jedna momčad, potpuna dominacija nas gdje postižemo još dva pogotka i pri rezultatu 0-3 smo imali još neke prilike koje nismo iskoristili, ali nećemo žaliti za njima, bitna su 3 boda. Okrećemo se posljednjem kolu gdje dočekujemo prijatelje iz Feričanaca. Što se tiče suđenja bilo je stvarno odlično  i trebalo bi biti uvijek tako da je u prvom planu nogomet. Zahvaljujemo se domaćinu na gostoprimstvu i želimo im sreću dalje. – mišljenje je Domagoja Jagetića, trenera Hajduka.

HAJDUK (M) – VILJEVO 2:1

Hajduk je u svojim Marijancima na oproštaju od svojih navijača upisao nova tri boda u utakmici s favoriziranom momčadi Viljeva. Iako su gosti vrlo rano došli do vodstva nakon pogotka njihova najboljeg strijelca Šmaguca, domaća je momčad uspjela preokrenuti rezultat. Već je u prvom dijelu izjednačio Takalić, da bi u drugom poluvremenu s bijele točke pobjedu Hajduku donio Barić.

Rekao sam sebi da neću komentirati suđenje kako god da bilo. Ali ovo danas je bila jedna velika predstava glavnog suca Sučića. Odradio je šta je trebao. Spario je kartone da nas osakati za zadnje kolo. Iz kojeg razloga to zna samo on. Dečki jedva čekaju zadnje kolo da se odužimo za ovu smijuriju danas. Vidimo se u subotu u Viljevu u što većem broju da podržite naše dečke. – komentirao je Marko Vincetić, trener Viljeva.

FEŠK – RADNIK 4:1

FEŠK se na posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici od svojih navijača oprostio pobjedom. Jesenski je prvak s 4:1 porazio momčad Radnika iz Josipovca. Dvostruki su strijelci u današnjoj pobjedi Puljićeve momčadi bili Slivka i Mendroš, dok je za goste poentirao Nađ.

Čestitke momcima na pobjedi. Čvrsta i na trenutke dosta gruba utakmica. Naša pomlađena ekipa je zasluženo pobijedila. Kontrolirali smo utakmicu od samo početka i zaista zasluženo pobijedili. Jako dobra izvedba koja je danas napokon popraćena sa realizacijom, a to je ono što nam je manjkalo u prijašnjim utakmicama. Suđenje korektno. – poruka je Dinka Puljića, trenera FEŠK-a.

Čestitke našim prijateljima iz Feška. Nogometna lekcija o borbi za svoj klub i bodove, zbilja je bilo na ponos nogometu gledati klince koji vole svoj dres. Sudačka trojka dobra, a mi idemo u Kuševac završiti ovu agoniju u nadi da će protivnik imati loš dan. – kazao nam je Miroslav Čelar, trener Radnika.

VARDARAC – ĐURĐENOVAC 5:0

Vardarac je kolo prije kraja postao novi lider prvenstvene ljestvice nedjeljnom pobjedom od 5:0 nad gostima iz Đurđenovca. Dinjarova se momčad u nedjelju napunila samopouzdanjem pred gostovanje u Viljevo gdje ide po pobjedu i potvrdu naslova prvaka. Vardarac su do nove pobjede predvodili Tomas, Mijatović, Lendić, Lazar i Grgić.

Mogu samo čestitati ekipi na prikazanoj igri i zalaganju. Držali smo se svega što smo se dogovorili i odradili jako dobru utakmicu protiv dobre ekipe iz Đurđenovca. Gostima čestitam na fer i korektnoj igri. Sudačka trojka za svaku pohvalu! – izjavio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

Prije svega želim našem igraču Ivanu Benkoviću brz i dobar oporavak. Utakmica je prošla fer i korektno u kojoj je domaćin zasluženo pobijedio. – komentar je Gorana Baloga, trenera Đurđenovca.

JEDINSTVO – BARANJA BELJE 2:0

Derbi je kola igran u Donjem Miholjcu gdje je na noge Jedinstvo stigla Baranja Belje. Utakmica je odlučena u praktički tri minute. Prvo je nakon kaznenog udarca domaću momčad u vodstvo doveo Harkanovac, da bi u 30. prednost Jedinstva udvostručio Jelić. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je ovim porazom Baranja izgubila šanse za naslov prvaka, dok će Jedinstvo u posljednjem kolu morati slaviti u Radikovcima, te se nadati kako će njihovi susjedi iz Viljeva uspjeti nešto otrgnuti trenutno vodećem Vardarcu.

Bili smo puno bolji. Ostaje nam još 90 minuta. Ne odlučujemo o sebi, ali smo si za to sami krivi. Čestitam dečkima na odličnoj igri. – poruka je Slobodana Stranatića, trenera Jedinstva.

Zaslužena pobjeda domaćina. Danas je bila samo jedna ekipa na terenu. Pojedinci moji unatoč svim pričama nisu danas došli na utakmicu i to je omjer današnje pobjede domaćina. Domaćin je htio više, jače i bolje, a mi smo bili sterilni u svim segmentima igre. Ništa, skupiti glave i pripremiti se još za zadnje kolo i privest ovu napornu sezonu kako Bog zapovijeda. – rekao je Josip Žarak, trener Baranje Belje.