Svačić suvereno riješio derbi kola, Zadrugar ostavio Mladost bez ikakvih šansi, podjela bodova u Sikirevcima

Danas su odigrane i preostale utakmice 15. kola MŽNL PŽ-SB, a domaćini mogu biti puno zadovoljniji odrađenim poslom u nedjeljnom dijelu programa.

NK SVAČIĆ 3:0 NK TOMISLAV (DA)

Ono što je trebao biti derbi kola, vodeći Svačić je riješio bez ikakvih problema. Tomislav je došao u goste u Stari Slatinik, gdje su htjeli pokazati zašto su velika prijetnja domaćinima, ali nepopustljivi domaći nogometaši su pokazali zašto su kroz cijelo natjecanje najdominantnija momčad prvenstva.

Već u prvom dijelu su nogometaši Branka Polića postigli dva pogotka, a time i riješili pitanje pobjednika ovog susreta. U 19. minuti prvi pogodak za domaćine je postigao Stjepan Stubičan, a u 45. minuti je isti igrač postigao svoj drugi pogodak na susretu te tako donio prednost Svačiću od 2:0 nakon prvog poluvremena. Drugi dio su domaćini nastavili u istom ritmu te su već u 52. minuti postigli novi pogodak preko Tomislava Kljajića, a time su i riješili pitanje pobjednika u ovom susretu.

Trener Tomislava Damir Išasegi nije krio nezadovoljstvo, ali se već okreće nastavku prvenstva:

Zaslužena pobjeda domaćina i na tome im čestitam. Mi danas nismo bili pravi, nismo znali odgovoriti na njihovu agresiju. Ništa, idemo dalje, sutra je novi dan, treba nastaviti raditi i trenirati pa će rezultat doći.

NK ZADRUGAR 4:0 NK MLADOST SIBINJ

Jedna od efikasnijih utakmica igrala se u Oprisavcima na stadionu Zvrtak, gdje je domaći Zadrugar ugostio Mladost iz Sibinja te ih vrlo uvjerljivo svladao 4:0 (2:0).

Po dva pogotka u svakom poluvremenu su bila dovoljna za Zadrugar da riješe pitanje pobjednika. Odlično odigranih prvih 20-ak minuta susreta rezultiralo je pogocima Zvonimira Mađarevića u 14. i Denisa Kljajića u 23. minuti za prednost 2:0 domaćina, a tim rezultatom se otišlo i na predah. Vrlo rano u drugom dijelu je zabijen i treći pogodak, već u 51. minuti spretan je bio Tomislav Galovac, a potvrdu pobjede domaćina donio je Kristijan Blažević pogotkom u 85. minuti za konačnih 4:0 domaće momčadi.

Braslav Ostojić je vrlo zadovoljan viđenim u ovom susretu:

Čestitam svojim igračima na dobroj nogometnoj predstavi i zasluženoj pobjedi. Čestitam i svim akterima današnje utakmice na fer i korektnoj igri.

NK SIKIREVCI 2:2 NK HAJDUK PAKRAC

Jedan od derbija kola igrao se u Sikirevcima, gdje je istoimeni domaćin ugostio Hajduk iz Pakraca, a nakon velikog vodstva domaćina, gosti su se uspjeli vratiti te je na kraju bilo miroljubivih 2:2 (2:0).

Jako dobro su domaći nogometaši krenuli u ovaj susret te su u rasponu od 3 minute postigli dva pogotka te tako otišli na lijepu prednost. Prvo je najstrožu kaznu za domaćine realizirao Valentin Šunić u 14. minuti, a već u 17. minuti precizan je Karlo Kokanović te se s lijepim vodstvom domaćina otišlo na predah. Drugi dio je donio buđenje Hajduka i vrlo zanimljiv susret, a nagrada za upornost stigla je u 69. minuti, kad je Franko Zandona nastavio dobru formu pogotkom za smanjenje rezultata na 2:1. Najvažniji trenutak na susretu dogodio se u 76. minuti kad je novo pojačanje Hajduka Filip Matijašević zabio za 2:2 te tako donio podjelu bodova u ovom susretu, a time i ostavio Hajduk u dobroj poziciji pred nastavak prvenstva.

NK SLOBODNICA 3:2 NK PAPUK (V)

Posljednji susret 15. kola igrao se u Slobodnici, gdje je istoimeni domaćin ugostio Papuk, a nakon 90 minuta i ostvario vrijednu pobjedu 3:2 (3:0).

Furiozan prvi dio donio je ogromno vodstvo za domaćine. Vrlo rano je Slobodnica povela jer je već u 9. minuti Silvio Velić bio precizan za 1:0. Iako su mnogi gledatelji mislili da će se s tim rezultatom otići na odmor, da tako ne bude pobrinuli su se pogocima Josip Opačak u 43. i Filip Barukčić u 45. minuti prvog poluvremena tako da su domaćini na predahu imali veliko vodstvo. No, nastavak je donio jednu sasvim drugu priču. Nisu se gosti predali iako su domaći nogometaši imali veliko vodstvo, ali nažalost golovi su došli prekasno. Smanjenje rezultata je došlo u 87. minuti, kad je precizan bio Tomislav Foro, a isti igrač je postavio i konačnih 3:2 u sudačkoj nadoknadi tako da domaćini nakon zanimljivog susreta slave vrijedna 3 boda.

Ante Bulat, trener Papuka, čestita domaćinima na pobjedi i već gleda na sljedeći susret:

Prvo poluvrijeme protivnik koristi igru niz vjetar i našu slabu igru, gdje je poveo 3:0. Drugo poluvrijeme ulazimo bolje i s većim rizikom te uspijevamo postići 2 pogotka, ali na kraju više nije bilo vremena da pokušamo izjednačiti. Čestitam protivniku na pobjedi, a mi se okrećemo sljedećoj utakmici.

Nakon zanimljivog 15. kola, vrh ljestvice i dalje pripada Svačiću sa 38 bodova, 4 više od Požege te 8 više od Tomislava. Dno je i dalje rezervirano za Budainku, koja nije ostvarila pozitivan rezultat ove sezone.