Svačić rutinski svladao Hajduk, Dinamo mirno slavio u Slobodnici

Nakon što su jučer odigrana prva dva susreta u kojima su Požega i Jakšić upisali slavlja, danas je kompletirano 5. kolo MŽNL. Brod – Požega.

SLOBODNICA – DINAMO 0:3

Dinamo je nakon dva uzastopna poraza danas mirno slavio na gostovanju u Slobodnici. Bila je to borba od prve do posljednje minute u kojoj su se gosti iz Vidovaca bolje snašli i zasluženo pobijedili. Ronaldo Hodak bio je prvo ime susreta s dva postignuta pogotka, u 15. minuti pogodio je za vodstvo, a nakon toga je domaćin imao priliku poravnati s bijele točke, što nisu uspjeli. Dinamo je držao minimalnu prednost i na odmoru, a onda su u zadnjih dvadesetak minuta potpuno slomili otpor domaćina. Još jednom je pogodio Hodak, a zatim Mateo Janjić postavlja konačan rezultat i donosi svojoj momčadi nova tri boda u ovoj sezoni.

Zaslužena i sigurna pobjeda. Učimo, napredujemo i stvaramo. Idemo dalje utakmicu po utakmicu. – kratko je poručio Krunoslav Podoljak, trener Dinama.

Kad promašiš ovoliko šansi ne može ti dragi Bog pomoći. Moji igrači fulaju sto ne bi promašio Saša Matić. Čestitam gostima ma zasluženoj pobjedi, a mi ne znam što ćemo. – izjavio je Darko Vrljić, trener Slobodnice.

SIKIREVCI – SLAVONAC 2:1

Sikirevci su na svom terenu uspjeli minimalno svladati momčad iz Nove Kapele. Sastale su se podjednake momčadi koje su se nadigravale cijelu utakmicu, na kraju je domaćin sretnije i spretnije došao do pobjede. Ilija Tukara doveo je domaćina u prednost u 32. minuti. Nakon jedanaest minuta igre Gabrijel Didović poravnava i odvodi momčadi s neriješenim rezultatom na odmor. Sredinom drugog dijela Mijo Živić pogađa za pobjedu domaćina.

ZADRUGAR – PAPUK 3:1

Zadrugar i Papuk su u Oprisavcima odigrali borbenu i neizvjesnu utakmicu nakon koje je domaćin bio konkretnija momčad te zasluženo slave i ostavljaju sva tri boda kod kuće. Tomislav Galovac dva puta je gađao mrežu Papuka, jednom u prvom, a jednom u drugom dijelu. U 67. minuti Andrej Miler uspio je smanjiti zaostatak, ali Kristijan Blažević je u 77. minuti zapečatio pobjedu svoje momčadi.

Danas teška ali zaslužena pobjeda. U nedostatku nekolicine standardnih igrača pružili smo dobru igru i savladali solidnu ekipu Papuka. – izjavio je Stjepan Novoselović, trener Zadrugara.

Čestitke Zadrugaru na pobjedi. Mi nismo danas bili pravi, neki moji igrači moraju razmisliti dali žele igrati nogomet ili landrati po noći. Jedno i drugo ne ide. Nadam se da će se ti prepoznati. – izjavio je Dalibor Banović, trener Papuka.

SVAČIĆ – HAJDUK 4:1

Takozvani derbi kola u Starom Slatiniku pripao je domaćem Svačiću. Domaćin je došao do mirne pobjede malo lakše od očekivanog. Svi pogoci su postignuti u prvom dijelu, tako da su mreže mirovale cijelo drugo poluvrijeme, a domaćin je mirno priveo utakmicu kraju. Josip Grgić predvodio je svoju momčad s dva postignuta pogotka, a po jedan su dodali Krešimir Vrljić i Luka Panijan.  Jedini pogodak za goste postigao je Matija Benković.

Danas smo odigrali najbolje poluvrijeme od kako sam ja trener u Slatniku, gost može biti sretan da nije više nastradao! Sve što smo se dogovorili danas smo ispoštivali jednostavno nije bilo ni jedan igrač koji nije dao svoj doprinos u utakmici. Čestitam svima i to nam je vodilja za sljedeće utakmice! Gostima sretno dalje i pohvala sudcima na odličnom suđenju. – izjavio je Mario Tadić, trener Svačića.

Rezultat sve govori, mi danas nismo bili pravi, pogotovo prvo poluvrijeme, u drugom smo se malo konsolidirali, ali sve u svemu to je premalo za protivnika kakav je Svačić. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. – izjavio je Nebojša Gostmir, trener Hajduka.

TOMISLAV – MLADOST 2:1

Vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica odigrala se u Donjim Andrijevcima. Gosti su odigrali odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali vodstvo od 0:1. Josip Jukić ih je doveo u vodstvo. U drugom poluvrijemenu domaćin preuzima inicijativu te stoje bolje na terenu. Tek zadnjih 6,7 minuta su uspjeli slomiti otpor gostiju i doći do preokreta. U 84. minuti je poravnao Vinko Karlović, a u 89. minuti Ivan Tunuković donosi sva tri boda svojoj momčadi.

Danas smo odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem smo osim gola, pogodili prečku i imali dvije odlične prilike. Ključna situacija je bila ozljeda Mijica na kraju prvog poluvremena. U drugom poluvremenu su domaći su bili bolji, a mi smo imali odličnu situaciju za 2:0 koju nismo iskoristili, i kako to biva u nogometu kažnjeni smo za promašaje. Čestitke domaćinu na pobjedi i fer i korektnoj igri uz odlično suđenje sudačke trojke. – izjavio je Irfan Islami, trener Mladosti.

Jako teška i tvrda utakmica. Protivnik bolji prvo poluvrijeme. Međutim kako je krenulo drugo poluvrijeme pokazali smo puno više. Presudili su igrači sa klupe. Donijeli zadnji pas, i pozitivnu agresiju. Čestitke mojim Sibinjcima na vrlo dobroj utakmici. Želim im puno uspjeha u narednom periodu. – izjavio je Zoran Galetić, trener Tomislava.