Svačić razmontirao Jakšić, Sikirevci slavili protiv Budainke

Danas je kompletirano prvo kolo MŽNL. Brod – Požega. Nakon što su jučer odigrana prva tri susreta u kojima su Požega i Slavonac ostvarili domaće pobjede, a Lipik i Mladost podijeli bodove, danas su odigrana preostala četiri susreta MŽNL.

ZADRUGAR – TOMISLAV 0:0

Zadrugar je na svom terenu dočekao Tomislav iz Donjih Andrijevaca. Sastale su se dvije podjednake ekipe koje su se taktički nadmudrivale. Gosti su kroz cijelu utakmicu imali veću terensku inicijativu i izglednije šanse za gol koje nisu iskoristili, a tome je prednjačilo to što je domaćin od 22. minute igrao s igračem manje. Na kraju gosti imaju pravo žaliti za prosuta preostala dva boda.

Na otvaranju prvenstva odigrali 0-0. 70 minuta sa igračem manje. Prestrogo dosuđen crveni karton u 18.minuti utakmice ubio utakmicu. Kasnije gost bio bliže pobjedi, ali izdržali smo i osvojili bod. – Izjavio je Stjepan Novoselović, trener Zadrugara.

Protivnik u ranoj fazi utakmice ostao sa igračem manje. Stvorili smo mnogo prilika međutim realizacija nije išla. Mnogo promašeni šansi, ali i dobrih intervencija protivničkog vratara. Domaćin nije stvorio prave prigode, ili je prijetio iz prekida. Na kraju možemo žaliti što nismo pobijedili, ali i ovo je ipak realan rezultat. Čestitke i jednoj i drugoj ekipi na fer i korektnoj utakmici iako je bilo povremeno žešćih duela ipak sve u granicama. – izjavio je Zoran Galetić, trener Tomislava.

SLOBODNICA – HAJDUK 0:2

Slobodnica je na svom terenu dočekala Hajduk koji je na kraju ponio sva tri boda putem Pakraca. Utakmica je protekla u odličnom nadigravanju obje momčadi uz poneku priliku sa svake strane, ali pogodaka nije bilo sve do zadnjih petnaestak minuta. Matija Benković pogodio je za prednost Pakračana, a Marin Čakarić zapečatio je pobjedu svoje momčadi u 95. minuti.

Čestitam gostima na pobjedi svojim dečkima na borbenosti i požrtovnosti, ali kad promašiš svoje i dobiješ gol iz susjednoga sela vise ne može .Ali idemo dalje valjda će sunce i nas obasjati. – izjavio je Darko Vrljić, trener Slobodnice.

Prvo poluvrijeme izjednačena utakmica bez previše šansi, mi nekonkretni prema naprijed. Drugo poluvrijeme mi konkretniji prema naprijed, opasniji, što je urodilo plodom lijepim golom mladog Matije Benkovića i za potvrdu pobjede Čakarića. Sve u svemu na kraju zaslužena pobjeda Hajduka. – izjavio je Nebojša Gostmir, trener Hajduka.

SVAČIĆ – JAKŠIĆ 9:0

Švačić je krenuo furioznom pobjedom u sezonu. Danas je odigrana jedna jednosmjerna utakmica u kojoj je Tomislav Žuljević postigao četiri pogotka, Josip Grgić dva, a po jedan su dodali Ivan Vrhovac, Tomislav Kljajić i Matej Kraft.

U jednosmjernoj utakmici danas pokazali smo ozbiljnost i pobijedili uvjerljivo goste iz Jakšica. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo utakmici u petak sa Andrijevcima! – izjavio je Mario Tadić, trener Svačića.

Mi smo još na odmoru? A neki su još na plaži, kako treniraš tako i igraš. Ali napravit ćemo mi reda i vratit ćemo se. – kratko je rekao Marijan Bakula, trener Jakšića.

SIKIREVCI – BUDAINKA 2:0

Sikirevci su dočekali Budainku na svom terenu, Budainka kao novi član ove lige odigrala je jednu borbenu utakmicu, ali su domaćini kroz cijelu utakmicu imali posjed lopte i izglednije prilike za pogodak. Na kraju su od mnogobrojnih šansi domaćini uspjeli realizirati dvije koje su im bile dovoljne za mirnu pobjedu i prva tri boda na otvaranju prvenstva. Mijo Živić doveo je domaćina u prednost, a Valentin Šunić postavio konačan rezultat susreta.

Mi kao novi u ligi odigrali smo hrabru utakmicu s domaćinima koji su kandidati za sam vrh, domaćin je u prvom dijelu imao incijativu i više prilika a mi smo imali odličnog vratara Čujić Josipa koji sve napade domaćina spriječio. U drugom dijelu smo pali fizički i to je domaćin iskoristio s dva pogotka zasluženo pobijedio. Čestitam domaćinu na pobjedi. – izjavio je Anto Dujak, trener Budainke.