Svačić korak do titule, slavlje Zadrugara nad Lipikom

Nedjeljni program 23. kola MŽNL PŽ-SB obilježila je minimalna pobjeda vodećeg Svačića na domaćem terenu protiv Sikirevaca rezultatom 2:1 s kojom su se približili samo na korak od naslova prvaka. Osim lidera, domaću pobjedu osigurao je i Zadrugar nad Lipikom 4:1, a za potpuni trijumf domaćina u nedjeljnom programu pobrinula se Mladost iz Sibinja slavljem 3:1 nad Požegom.

NK SVAČIĆ 2:1 NK SIKIREVCI

Svačić je tražio treću uzastopnu pobjedu kojom bi se potpuno približio naslovu prvaka te je preokretom u posljednjim minutama ostvario minimalnu ali izrazito vrijednu pobjedu nad Sikirevcima. Ovim trijumfom Svačić je praktički stavio jednu ruku na titulu, a za matematičku potvrdu trebat će im jedna pobjeda u preostala tri kola.

No, daleko je to bilo od laganog posla za lidera. Gosti su se pokazali itekako tvrdim orahom te su čak i poveli u prvom poluvremenu i to pogotkom Filipa Lekića u 30. minuti. S tim rezultatom otišlo se i na predah pa je to potaklo na znak za uzbunu kod domaćina. Kontinuirani napadi Svačića u drugom poluvremenu rezultirali su kaznenim udarcem koji je u izjednačenje pretvorio Tomislav Žuljević u 60. minuti. Isti igrač u 89. minuti režira potpuni preokret koji će se kasnije pokazati možda i vrijedan titule.

NK ZADRUGAR 4:1 NK LIPIK 1925

U dvoboju dvije momčadi pri vrhu tablice, domaćini su sigurnom pobjedom od 4:1 prešli današnje takmace na ligaškoj ljestvici te sada Zadrugar zauzima treće mjesto međužupanijske karavane. Domaćin je rezultatski dominirao tijekom cijele utakmice, dok su se gosti mogli utješiti samo počasnim pogotkom pred sami kraj susreta.

Jedini pogodak koji smo vidjeli u prvom poluvremenu djelo je Kristijana Blaževića, te se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću domaćina. Prednost domaćina je udvostručena u 54. minuti kada je strijelac bio Tomislav Galovac. Ubrzo nakon drugog pogotka domaćin je sa dva pogotka u 64. i 69. minuta u potpunosti prelomio susret u svoju korist; egzekutori su bili Kolesarić te Blažević kojemu je u ovom susretu to bio drugi zgoditak. Do kraja susreta gosti su uspjeli postići počasni pogodak; poentirao je Leonardo Rusmir za konačnih 4:1 i nešto ljepši dojam za poprilično loše popodne za goste iz NK Lipika.

Zaslužena pobjeda u fer i korektnoj utakmici, sve čestitke mojoj ekipi na pobjedi i igri,pohvala gostima i sudačkoj trojici.  – trener NK Zadrugar, Braslav Ostojić.

Čestitam domaćinu na potpuno zasluženoj pobjedi, bili su bolji u svim segmentima igre i sva sreća što rezultat nije bio i puno veći jer po prikazanoj našoj igri trebao biti i veći. Nama preostaje da se što prije rekuperiramo i okrenemo polufinalu kupa.Hvala domaćinu na gostoprimstvu, a sudačkoj trojci još veće čestitke jer su bili bez greške svaka čast. – za Sportalo je komentirao strateg NK Lipik 1925, Mario Milasinović.

NK MLADOST SIBINJ 3:1 NK POŽEGA

Domaćin iz Sibinja došao je do sedme domaće pobjede te ukupno osme u cjelokupnom dosadašnjem dijelu prvenstva svladavši goste iz Požege te tako im nanijeli deveti prvenstveni poraz. Domaćinu će ova tri boda itekako dobro doći za potencijalni napredak na prvenstvenoj ljestvici s obzirom da se eventualno mogu podići i do osmog mjesta do kraja sezone.

No, na početku se susreta činilo da utakmica ide u potpuno drugom smjeru. Već u drugoj minuti šok za domaćina susreta! Gosti dolaze u vodstvo, strijelac je Ivan Blim. Početni šok itekako je utjecao na domaćina tako da do poluvremena nisu imali konkretan odgovor na vodstvo Požege. Na izjednačenje čekalo se sve do 58. minute kada mrežu gostiju otključava Tomislav Čudina, a isti igrač je već nakon osam minuta zaslužan za potpuni preokret Mladosti za 2:1. Nervozna i rastrgana utakmica učinila je svoje, mnogobrojni prekidi rezultirali su i mnogim prigodama, ali do novog gola čekalo se sve do duboko u sudačkoj nadoknadi kada “točku na i” u Sibinju postavlja Filip Novak za slavlje domaćina 3:1.