Svačić i Kutjevo minimalnim pobjedama do važnih bodova

Današnjim utakmicama u Starom Slatiniku i Kutjevu zaključeno je 13. prvenstveno kolo koje je gotovo u potpunosti pripalo domaćinima, samo je Vuteks u Dardi došao do gostujućih bodova, a zanimljivo je da je pola utakmica, dakle njih četiri, završeno identičnim 1:0 rezultatom, pa tako i oba nedjeljna dvoboja.

SVAČIĆ – ĐAKOVO CROATIA 1:0

Đakovčane kako se čini tokom zime čeka ozbiljno preslagivanje, seriji loših rezultata nema kraja čak ni kada odigraju dobre partije. S druge strane Svačić je u mirnom dijelu ljestvice, 18 bodova je na računu, ako do kraja budu još tri bit će to jesene koja se mora proglasiti vrlo dobrom za Tadićevu momčad. Utakmicu je odlučila majstorija nogometnog velemajstora Stjepana Stubičana. Kad sudac svira prekršaj u krugu 30 metara od gola na tribinama se domaći navijači već grle. Još jedan eurogol iz slobodnjaka! U završnici je Svačić igrao s igračem manje nakon što je isključen Tomislav Sedlo, ovo nisu njegovi dani, u prošlom kolu je upisao dva autogola, sada isključenje, ali s obzirom na dokazanu kvalitetu sigurno je riječ o prolaznoj nazovimo krizi, igra nije sporna, samo malo peha prati Svačićevog prvotimca.

Igrač utakmice: Stjepan Stubičan

– Jako teška utakmica protiv jako dobrog protivnika, moram reći da sam i očekivao ovako nešto jer sam se dosta raspitivao o Đakovu i svi su mi rekli da su dobri što se i pokazalo točnim. Mi smo odigrali taktički jako dobru utakmicu, nakon vodstva prekrasnim golom Stubičana smo odlično zatvorili sve prilaze našem golu i praktično ih ostavili bez šanse čak i s igračem manje. Čestitke mojim dečkima, gostima sretno dalje, a mi se okrećemo sljedećem kolu i derbiju protiv Oriolika, iako će nam Sedlo nedostajati pokušat ćemo sve da tu dođemo do bodova i sezonu što se domaćih utakmica tiče zaključimo na najbolji mogući način – komentar je Marija Tadića, trenera Svačića.

– Ne znam što da kažem. Nemam šta zamjeriti svojim dečkima, dali su sve od sebe. Domaćin je zabio iz prekida eurogol, jedan od nekoliko udaraca na gol. Imali smo sve, inicijativu, više šansi, napadali, igrača više zadnjih 15 minuta ali nam se to nije vratilo. Korektnom domaćinu čestitam na pobjedi – kazao nam je Tomislav Bošković, trener Đakova.

KUTJEVO – SLOGA 1:0

I treća pobjeda nogometaša Kutjeva pod vodstvom Petra Čuljka, s ova tri boda Zeleni su se dokopali mirne zone s desetak bodova prednosti u odnosu na one najugroženije i ako u posljednja dva kola zarade još poneki bod imat će miran zimski san. Sloga se pak vratila svom ritmu, tri boda doma, nula u gostima… Ključni trenutak utakmice dogodio se u 43. minuti kada je Karlo Antunović svladao De Villu i donio prednost Kutjevu koju je domaća momčad uspjela sačuvati do kraja.

Igrač utakmice: Ivan Jakešević

–  Odlična predstava dva raspoložena i kvalitetna suparnika u kojoj je nedostajalo tek malo više pogodaka, a bilo je prigoda no ne smijemo biti nezahvalni pošto je jedan bio dovoljan za tri boda. Pojavio se iznenada Karlo Antunović kojega nisam vidio od Vukovara, zabio za tri boda i pitanje je što bi bilo da trenira – bome bi i prvi strijelac lige Ivan Antunović morao strahovati. Tri od tri – ne može bolje pa je red dati ostavku na vrhuncu da mi opet moja Slavija ne bude kobna pa želim svu sreću mome nasljedniku u županijskom derbiju kao i u oproštaju od polusezone protiv Bedema. Momci su stvarno sjajni, slušaju i odrađuju sve dogovoreno, užitak ih je voditi i ne sumnjam da će posao dovršiti do kraja onako kako su započeli u ovome lijepom nizu. Drago mi je da smo ostvarili nekakav zacrtani cilj, dobili i bonus, a i današnji zahtjev za clean sheet odrađen je perfektno uz ponajviše zasluga sigurnog Zuluage. Čestitam im na pametnoj i jako dobroj utakmici protiv odličnog suparnika predvođenim briljantnim Ellerom koji šamara vanjskom kao Luka Modrić no na našu sreću bez konkretnog učinka na konačnom rezultatu. Kolegi Pavišiću hvala na korektnoj i otvorenoj utakmici koja je bez obzira na malo pogodaka sigurno mogla zadovoljiti gledatelje, osobito domaće koji pokazuju da su uvijek uz svoje Zelene bez obzira na položaj na ljestvici. Hvala navijačima koji vjeruju u nas i pozivam ih da napune u subotu tribine kultnog stadiona SZ Šivo u Pleternici – prokomentirao je za Sportalo trener Kutjeva Petar Čuljak.

Nažalost danas nismo bili pravi, nismo uspjeli uspostaviti našu igru u prvom poluvremenu kad je domaćin bio bolji ,agresivniji i čvršći, pa smo tako krajem poluvremena dobili gol iz naše pogreške. U drugom poluvremenu smo izgledali nešto bolje, ali bez nekih izglednih prilika. Dolazi nam na naplatu kratak kadar i u tijeku utakmice teško možemo nešto mijenjati, zaslužena pobjeda domaćina i ja im na tome čestitam – poručio je trener Sloge Miroslav Pavišić.