Svačić dojmljivom igrom do pobjede nad Graničarom

U Starom Slatiniku je u 11. kolu Treće lige – istok gostovao do ovog kola vodeći Graničar iz Županje. Domaći Svačić nalazi se u sredini ljestvice, međutim, nisu im daleko klubovi sa začelja. Stoga je ekipi trenera Marija Tadića svaki bod važan, a pogotovo onaj osvojen protiv ekipa iz vrha poretka. Tako je bilo i protiv sastava iz Županje kojeg su Narančasti više nego zasluženo pobijedili s 2:0 te ga tako skinuli s 1. mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Jednu od svojih boljih utakmica ove jeseni odigrali su nogometaši Svačića koji su u Starom Slatiniku s 2:0 svladali vodeći Graničar iz Županje. Na taj način su Županjce skinuli s vrha na kojem je sada požeška Slavonija, dok su se Narančasti sa 4. pobjedom u sezoni popeli na 9. mjesto te imaju 15 bodova. Nakon poraza u Novoj Gradiški od Sloge te na domaćem terenu od pleterničke Slavije ovo je za sastav iz Županje u Starom Slatiniku bio 3. poraz u
ovoj sezoni za plasman na 2. mjesto s bodom iza sada vodeće požeške Slavonije. Ovaj uspjeh protiv Graničara za Svačić je vrijedniji jer je izboren bez najboljeg strijelca ozlijeđenog Tomislava Žuljevića uz kojeg nije bilo: Josipa Nižića i Domagoja Ivanagića koji su imali žute kartone, dok su od ranije ozlijeđeni Patrik Stopić i Ivan Krizmanić.

Počelo je već u 3. minuti s prigodom za Svačić koju je imao vrlo dobri Josip Grgić, međutim, njegov pokušaj zaustavio je vratar Graničara Marko Ivkić. Na drugoj strani u 10. minuti prijeti najbolji igrač sastava iz Županje Josip Lotar, međutim, domaći čuvar mreže Anton Vukadinović potvrdio je dobru formu iz prošlog kola kada je odlično branio u Ivankovu. Imali su Narančasti u 12. minuti novi dobar pokušaj preko Ivana Vrhovca koji je nakon dodavanja Grgića i akcije koja je krenula od iskusnog Tomislava Kljajića šutirao točno u Ivkića. Momčad Marija Tadića je borbena i puna samopouzdanja te igra jako dobro, pa je tako u 17. minuti Ivan Božić pred golom nakon kombinacije s Mateom Marijanovićem šutirao pokraj gola, ali sa svojom slabijom desnom nogom. Novi pokušaj imali su gosti u 26. minuti preko Marina Lazara koji je na ubačaj Lotara iz slobodnog udarca šutirao neprecizno preko okvira domaćeg gola. Posljednji udarac u prvih 45 minuta prema gostujućem vrataru Ivkiću imao je Stjepan Stubičan koji je iz slobodnjaka šutirao pokraj gola. Tako se s 0:0 otišlo na odmor, dok je Svačić u 2. minuti drugog poluvremena došao do zasluženog vodstva. Pred golom Županjaca nakon kornera stvorila se gužva u kojoj se najbolje snašao Tomislav Kljajić nakon čijeg je udarca lopta prešla gol crtu što je pomoćni sudac Igor Marić iz Osijeka priznao kao pogodak za 1:0. Mogao je Stubičan u 50. minuti iz slobodnjaka udvostručiti vodstvo svojoj ekipi, međutim, Ivkić je kranjim naporom spasio siguran pogodak. Mogli su gosti u 73. minuti poravnati na 1:1 kada se lopta nakon kornera odbila od domaćeg igrača u Vukadinovića koji je u toj situaciji imao i malo sreće. Novu situaciju za 1:1 imao je Graničar u 75. minuti preko Hrvoja Hodaka koji je nakon ubačaja
Marka Pastuovića šutirao neprecizno pokraj domaćih vrata. U 79. minuti Vrhovac je oduzeo loptu gostima i dobro šutirao u lijevi donji kut, ali je Ivkić to obranio i spasio povećanje vodstva. Na samom kraju u 93. minuti Ivkić je otišao pred gol Svačića i u kontri je odlični Tomislav Sedlo uposlio Ivana Vrhovca koji je naciljao prazna vrata za konačnu veliku pobjedu Svačića u Starom Slatiniku protiv županjskog Graničara s 2:0.

U slijedećem kolu Svačić očekuje zahtjevno gostovanje u Kneževim Vinogradima kod Borca koji je također kao i oni novi član lige koji se nakon 11. kola nalazi na visokom 3. mjestu sa samo 3 boda iza vodeće Slavonije iz Požege. (Tekst: Josip Šebalj)