SuperSport Prva HNLŽ: Osječanke u derbiju svladale Hajduk

Protekli je vikend odigrano kompletno treće kolo Prve HNL za žene. Nakon tri odigrana kola na vrhu su Splićanke i Osječanke koje će se međusobno sučeliti idući vikend u Splitu.

Osječanke su u premijerno odigranom susretu s nogometašicama Hajduka slavile i tako ostavile pun plijen u osječkom Donjem gradu. Za Osijek je susret počeo prema željama jer je već u šestoj minuti bila otvorena mreža Hajduka. Iz desnog je kuta Lubina ubacila na peterac, odakle je vratarka Prljević izboksala loptu na 16 metara na nogu Medić koja ju je iz zraka vratila u desni gornji kut gostujućih vrata – 1:0. Konačan je rezultat postavila Lorena Balić nakon što joj je sjajno asistirala Lojna. Lojna je u nastavku imala priliku povećati prednost iz kaznenog udarca, međutim njen je pogodak ispriječila vratnica.

Splićanke su, kao i Osječanke, i dalje stopostotne, a nove su bodove upisale u Rijeci gdje su mrežu domaćih natrpale s čak sedam pogodaka. Dinamovke su došle do druge ovosezonske pobjede nakon što su s 3:1 ispratile Zadranke. Nogometašice Agrama su pak s teniskih 6:0 porazile djevojke iz Slavonskog Broda.