Superliga, Ž: Vukovarke tijesno poražene na Savi, Osijek bez boda iz dvostrukog dalmatinskog programa

Odbojkašice Enna Vukovara su u sklopu 21. kola Superlige gostovale u Domu odbojke Bojan Stranić kod Mladosti, a nakon odlično odigrane utakmice ipak su izgubile 3:2 (28:30, 18:25, 25:11, 25:18, 15:8). Kao što i rezultati pokazuju, Vukovarke su odigrale nevjerojatno dobra prva dva seta te su razmontirali favorizirane protivnice. Nakon toga se bude zagrebačke odbojkašice te vrlo dobrom odbojkom vraćaju stvari u egal, a u ruletu petog seta ipak su zreliju igru pokazale Mladostašice te tako Vukovarke nose kući 1 bod. Sljedeće kolo će biti zanimljivo jer ukoliko Vukovar pobijedi Kaštele , a Dinamo izgubi od Splita, onda Vukovarke u playoff kreću s 3. mjesta.

Odbojkašice Osijeka su ovaj vikend imale dvostruki program. Prvo su gostovale u Kaštel Starom kod Kaštela u subotu, a u nedjelju su igrale zaostali dvoboj 12. kola sa Splitom. Oba dvoboja su nažalost prošla s porazom, Kaštela je bila bolja 3:0 (25:22, 25:22, 25:10), a Split 3:1 (14:25, 25:20, 25:9, 25:23). S obzirom na manjak dobrih treninga prošli tjedan zbog zauzetosti Gradskog Vrta, teško su Osječanke mogle odigrati bolje od odigranog. Još kad se u obzir uzme i dugačak put, kao i dvostruki program, onda su ovakvi porazi samo realno stanje stvari. Iza Osijeka je lijepa sezona, a potencijal koji posjeduju te iskustva iz ove sezone će im samo koristiti u narednim sezonama koje su pred njima. Posljednji susret sezone Osijek će igrati na domaćem terenu protiv Rijeke te je to prilika za izabranice Tome Pauna da se od sezone i domaće publike oproste pobjedom.