Superliga: Pobjede favorita kod odbojkašica, Mladost do bodova u Slavoniji

Novi vikend, novo kolo Superlige kod odbojkašica i odbojkaša. Kod muškaraca svi favoriti kola su uzeli bodove, dok je kod žena odigrano nekoliko zanimljivih susreta.

Centrometal nije imao većih problema te je svladao Medicinar Trnje 3:0 (22, 14, 14). Rijeka je dočekala Split, a gosti iz Dalmacije su sigurno uzeli bodove pobjedom 0:3 (22, 24, 16). Istim je rezultatom Mladost svladala mladu Marsoniju u Slavonskom Brodu, dok je Ribola Kaštela bez izgubljenog seta uzela bodove Sisku. Kitro Varaždin je na neugodnom gostovanju u Zadru uspio izvojevati 1:3 pobjedu nakon velike borbe, a Mursa je na domaćem terenu za nešto više od sat vremena uspjela svladati Rovinj 3:0.

Kod cura Mladost je na gostovanju u Vukovaru protiv Enne slavila 0:3 nakon 67 minuta dvoboja. Istim je rezultatom i Ribola Kaštela savladala u lokalnom derbiju splitska Brda, bilo je 3:0 (20, 21, 22) nakon 83 minute igre. Čast domaćina obranio je Split pobjedom nad Osijekom od 3:0 (25, 14, 19). Zaprešićko Nebo, novakinje u Superligi, stigle su do prve pobjede, nadigrale su Veli Vrh s 3:1 (26:24, 21:25, 25:23, 25:18). Marina Kaštela je u nedjeljnom susretu s 3:0 (19, 21, 23) nakon 84 minute igre pobijedila Dinamo.