Subotnji program 7. kola 4.NL BJ-KC-VT: Pitomača uvjerljiva, podjela bodova u Imbriovcu!

Odigrana su sva četiri subotnja susreta u programu 7. kola 4. NL BJ-KC-VT! Na terene su u subotu izašle prije ovog kola prva, druga, treća i peta momčad prvenstvene ljestvice, a bodove za vrh tablice obilježile su Pitomača, Bilogora i Slatina, dok su Borac i Tehničar podijelili bodove u trileru 3:3!

PITOMAČA – GARIĆ 5:0

NK Pitomača koja je uz Tehničar s petnaest bodova nakon šest kola na vrhu dijelila prvo mjesto na ljestvici, u sklopu sedmog ugostila je Garić iz Garešnice koji je sa šest osvojenih bodova ušao u dvoboj ovoga kola i to na krilima prošlotjedne domaće pobjede nad Graničarem iz Legrada 2:0.

Domaća Pitomača mrežu gostiju je načela u 42. minuti pogotkom Ivana Kovačeca, a isti igrač zaslužan je i za povećanje vodstva domaćina devet minuta kasnije. U 63. minuti domaćini dižu na 3:0 pogotkom Marka Matančića, na 4:0 povisio je Ivan Begović u 73. minuti, da bi Nikola Plavšić postavio konačnih 5:0 za Pitomaču. Ovom pobjedom domaćini su samostalno na vrhu prvenstvene ljestvice gdje ih sada dva boda dijeli od najbliže konkurencije.

-“Da bi potvrdili tri boda iz Cvetkovca morali smo danas dobiti. Iz kola u kolo me veseli da smo sve bolji i bolji. Danas 5:0, stvarali puno prilika zabili i fulali. I najviše me veseli da su neki naši klinci osjetili seniorski nogomet. To je naša budućost!“- komentirao je za Sportalo trener Ivan Presečan, NK Pitomača.

-“Sve je krenulo nizbrdo od 25. minute i ozljede Lovrića u jednom neopreznom duelu. Prvi gol primamo u 43′ nakon previda pomoćnog sudca no sve bi podnijeli da kapetan Vaclavek nije napravio glupost i u dvije minute zaradio dva žuta kartona. Drugo poluvrijeme je bilo pitanje kada ćemo popustiti, a protiv ovako kvalitetne ekipe sa deset igrača se nije moglo. Prate nas nedaće, ovo je peta teža ozljeda od početka priprema. Ostaje nam nadati se da su Lovrićevi ligamenti ostali čitavi.”-trener Željko Rebrović, NK Garić Garešnica

BORAC – TEHNIČAR 3:3

Nakon šest kola na diobi prvog mjesta NK Tehničar iz Cvetkovca u Imbriovcu kod domaćeg Borca tražio je iskupljenje za poraz kojeg su pretrpjeli na domaćem terenu od Pitomača što im je ujedno bio i prvi prvenstveni poraz. S druge strane, i domaći Borac u susret je ušao nakon prošlotjednog prvenstvenog poraza od Mladosti iz Molvi sa 2:3.

U vrlo zanimljivom susretu pred više od 300 gledatelja, Nikola Krušelj autogolom u 20. minuti doveo je Tehničar u vodstvo, no gosti su se vratili nakon devet minuta pogotkom Nikole Krušelja. Početkom drugog poluvremena domaćine dovodi u vodstvo Deni Kovačić, da bi Alen Milek i Ivan Vrkić u 67. i 73. preokrenuli susret na stranu gostiju. Duboko u sudačkoj nadoknadi vrijedan bod Borcu donio je Nikola Grabar.

“Utakmica prava poslastica za mnogobrojnu publiku. Krenulo vodstvom Tehničara nakon udarac s ruba šesnaesterca lopta pogodila domaćeg igrača i promjenila smjer te završila u mreži. Nije se dugo čekalo na izjednačenje nakon jedne duge akcije lopta dolazi do domačeg igrača na rubu šesnajasterca koji odmjerenim udarcem pogađa malu mrežicu i vrača stveri na početak. Drugo poluvrijeme još više uzbuđenja prvo domaćin pogađa za vodstvo nakon ubačaja sa strane. Nakon toga gostujući golman brani pa gotovo neobranjivo skreće loptu u prečku.I onda kreće preokret Tehničar nakon jedne polukontre za izjednačenje i nakon toga penal za novi preokret. Ali domaćn se ne miri s porazom i sve snage baca u napad . Ostavlja puno prostora za kontru koja se dogodila ali domaći golman baca u očaj gostujuće igrače i kako to biva u sudačkoj nadoknadi izjednačenje !!! Čestitke mojim dečkima na zadnjim atomima snage i trudu u zadnjim minutama napravili su pravu opsadu gostujućeg gol i na kraju ih nagradilo.  Čestitke svim akterima utakmice.” – komentirao je

GRANIČAR – BILOGORA 0:2

Bilogora 91 koja se izvrsnim igrama u posljednja četiri kola u kojim je uprihodila maksimalan učinak od dvanaest bodova s kojima se popela na treće mjesto poretka u Legradu kod Graničara tražila je nove bodove koji bi ih zadržali u vrhu poretka. Domaćinima iz Legrada pogled na tablicu potpuno je drukčiji pa su s jednim bodom iz šest kola ušli u dvoboj sedmog kola, a s istim bodovnim učinkom su iz njega i izašli.

Mreže se u prvom poluvremenom susreta nisu tresle, da bi već u trećoj minuti drugog poluvremena Matija Lovreković doveo Bilogoru u vodstvo, a pitanje pobjednika riješio je Ivan Sabljić pogotkom u 81. minuti susreta koji Bilogoru dovodi do diobe drugog mjesta na prvenstvenom poretku!

-“Izgubili 2 :0, mada su gosti imali igrača manje od cca 25 minute ipak su prejaki za nas, nakon gola u 47 minuti mi smo se otvorili i složili mrtvaca za 1:1 ali normalno nismo zabili. Pokušali smo u završnici doći do boda ali smo primili još jedan gol, zaslužena pobjeda gostiju”- trener Siniša Buđa, NK Graničar Legrad.

SLATINA -MLADOST MOLVE 3:1

Slatina koja je kao petoplasirana momčad ušla u dvoboj sedmog kola s učinkom od tri pobjede, jednim neriješenim ishodom i dva poraza ugostila je u subotnjem programu Mladost iz Molvi koja je s polovičnim učinkom od tri pobjede i tri poraza uoči ovog kola zauzimala sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

Slatina je pred 100-tinjak gledatelja povela pogotkom Felixa u 13. minuti, a na 2:0 povisio je Matej Kupres u 30. minuti susreta. Gosti su pogotkom Vjekoslava Kolara smanjili zaostatak na 2:1 s kojim se otišlo na poluvrijeme. Na novi pogodak Slatine gledatelji su čekali do 56. minute kad Coelho zabija za 3:1, što je uspostavilo se bio i krajnji ishod susreta. Slatini je ovo četvrta pobjeda te na kontu sada imaju 13 bodova iz sedam susreta.

-“Odličan pristup i ulazak u utakmicu donio nam je prednost od 2:0, no odlični gosti smanjuju nakon jednog prekida i vraćaju utakmicu u neizvjesne vode. U drugom poluvremenu mi povećavamo iz jednog prekida i privodimo utakmicu kraju. Čestitam odličnim gostima na fer i korektnoj igri, mi se okrećemo sljedećem protivniku gdje idemo u goste prošlogodišnjem prvaku Tehničaru uz nadu da će ih susret u kupu s Hajdukom izmoriti.”- trener NK Slatine Nikica Hat

-“Zasluženo smo izgubili od bolje ekipe danas i ja čestitam Slatini. Nikad mi nije žao kad moja ekipa izgubi utakmicu a ostavi srce na terenu, mi to danas nismo napravili. Pošteno je da pobijedi bolji a danas je tako i bilo, no idemo dalje.”- trener Ante Jeličić, Mladost Molve