Subotnji program 13. kola 4.NL BJ-KC-VT: Pitomači jesenski naslov, Bilogora u derbiju svladala Tehničar!

Odigrana su sva četiri susreta subotnjeg programa 4. NL BJ-KC-VT! Pitomača je došla do jesenskog naslova svladavši s 0:4 Graničar iz Legrada, Bilogora je s minimalnih ali vrijednih 1:0 svladala Tehničar iz Cvetkovca, a pobjede u subotnjem dijelu programa obilježili su i Ferdinandovac te NK Čazma!

GRANIČAR- PITOMAČA 0:4

Lider prvenstva NK Pitomača s 33 od mogućih 36 bodova ušla je u susret trinaestog kola gdje su putovali na gostovanje kod Graničara iz Legrada koji je u dvanaest kola skupio osam prvenstvenih bodova. Pitomači je za potvrdu jesenskog naslova trebao bod, a na kraju su došli i do sva tri rezultatom 0:4.

Ivan Kovačec već u drugoj minuti načeo je mrežu Graničara, a sve do 67. minute stajalo je 0:1 kad vodstvo gostiju udvostručuje Karlo Jakupec. Pet minuta kasnije prednost Pitomače na tri pogotka diže svojim drugim pogotkom Ivan Kovačec, a konačnih 0:4 u 81. minuti postavlja Valentino Paradinović.

“-Napokon jedna dobra naša tekma mada rezultat tako ne govori. Ušli smo u utakmicu otvorenog garda s visokim pritiskom na njihovu zadnju liniju što nas je dovelo do zicera u cca osamdesetoj sekundi i umjesto da vodimo iz njihove tranzicije mi dobijemo gol u stotoj sekundi. Prvo poluvrijeme prava prvenstvena utakmica oni malo više posjeda ali i mi opasni, tako smo izdržali do cca sedamdesete minute gdje iz greške dobivamo drugi gol, moram vaditi iz igre tri povrijeđena igrača a i imam samo tri zamjene, oni spremniji i kvalitetniji potvrđuju to sajoš dva gola.Na kraju smo cca osam minuta igrali s deset igrača pošto se još jedan povrijedio, što ne umanjuje njihovu pobjedu. Ovim putem im čestitam na titulu jesenskog prvaka, a i mojoj ekipi čestitam na tome što smo izdržali ovu polusezonu sa svim problemima kaj su nas pratili.” – trener Siniša Buđa, NK Graničar Legrad

-“Odigrali smo stvarno utakmicu na nivou i odradili s pravim pristupom! Dobili 4:0 i sada idemo na zasluženi odmor.”- komentirao je trener Pitomače, Ivan Presečan.

BILOGORA – TEHNIČAR 1:0

Drugoplasirana Bilogora 91  nakon desete prvenstvene pobjede u Molvama 0:3 u derbiju kola dočekala je trećeplasirani Tehničar iz Cvetkovca, koji je u prethodnom kolu obilježio devetu pobjedu nadvisivši  Graničara iz Legrada s 8:0, a u dvanaest kola skupio je dva boda manje od Bilogore, ukupno 29.  U derbiju pred više od 150 gledatelja jedini pogodak na susretu djelo je Domagoja Škeje u 27. minuti susreta.

SUHOPOLJE – FERDINANDOVAC 2:6

Četvrtoplasirani Ferdinandovac u trinaestom kolu tražio je povratak pozitivnim rezultatima u gostujućem susretu s posljednjeplasiranim Suhopoljem koji je u dvanaest odigranih kola skupio četiri boda, dok je Ferdinandovac s učinkom od šest pobjeda, tri neriješena ishoda i tri poraza ušao u ovaj susret.

U prvom poluvremenu gostima je trebala trideset i jedna minuta da otključa mrežu gostiju pogotkom Marka Podraveca, da bi do poluvremena Nikola Zvonar i Luka Skoko iz kaznenog udarca donijeli Ferdinandovcu prednost od tri pogotka s kojom su i otišli na poluvrijeme. Odmah na početku drugog poluvremena svoj drugi pogodak postigao je Marko Podravec, a zatim  u 61. minuti Lovro Štefanec zabija prvi pogodak za domaćina. Potom na scenu stupa Dino Milinović koji pogocima u 73. i 80. minuti diže prednost gostiju na 1:6, da bi konačnih 2:6 postavio autogolom Vicić.

-“Iako nismo bili kompletni, ovo posljednje kolo smo odigrali jednu dobru utakmicu. Imali smo kontrolu od početka, uspjeli smo realizirati stvorene prilike i zasluženo pobijediti. Čestitam domaćinu na fer i sportskoj borbi, a svojim igračima na zalaganju i ozbiljnom pristupu utakmici.”- riječi su trenera Ferdinandovca, Vjekoslava Vučete

ČAZMA – MLADOST MOLVE 1:0

U dvoboju devetoplasirane i šestoplasirane momčadi NK Čazma i Mladost Molve. Čazma je u ovaj susret ušla na krilima boda iz Ferdinandovca što im je bio ukupno petnaesti bod,  dok je Mladost Molve u susret trinaestog kola ušla s polovičnim učinkom od šest pobjeda i šest poraza. Nakon susreta više razloga za zadovoljstvo imala je Čazma koja je s 1:0 došla do petog prvenstvenog slavlja i nakon jesenskog dijela prvenstva zauzimaju sedmo mjesto na ljestvici, jedno iza Mladosti iz Molvi. Jedini pogodak pred 70-ak okupljenih gledatelja djelo je Antonija Vranića u 58. minuti susreta.

“-Pa mogu reći hvala Bogu da je ovo gotovo. Kad ideš na utakmicu i nisi siguran hoćeš li imati 10 ili 11 igrača onda niti rezultat ne može biti drugaciji. Čestitam ekipi Čazme! “- trener Ante Jeličić, NK Mladost Molve.