Subotnji program 11. kola 1. ŽNL BPŽ: Dva pogotka na samom kraju susreta odlučili pobjednike, Omladinac nastavio s pohodom!

Odigrana su tri susreta jedanaestog kola uzbuđenja u 1.ŽNL BPŽ! Na terenu su izašle prve dvije momčadi prvenstva koje su u svojim ogledima obilježile pobjede. Omladinac je na domaćem terenu svladao Slogu iz Jaruga 2:0, dok je Vinogorac prekrasnim slobodnim udarcem Ćubela u 90. minuti susreta svladao Amater. U ovom kolu pobjedu je obilježila i Mladost iz Cernika koja je s minimalnih 1:0 svladala Zvonimir iz Donje Vrbe, također pogotkom u devedesetoj minuti susreta.

OMLADINAC – SLOGA 2:0

U derbiju kola Starom Topolju gdje prvoplasirani Omladinac koji je prije ovog kola s devet pobjeda i jednim neriješenim ishodom dočekao Slogu iz Jaruga koja je uoči ovog susreta zauzimala četvrto mjesto poretka sa 17 bodova, a u susret su ušli nakon pete prvenstvene  pobjede u prošlom kolu gdje su s 5:0 nadvisili ekipu Batrine.

Već u osmoj minuti kišnog susreta domaćin je došao u prednost putem Darija Živića,a s tim rezultatom otišlo se i na odmor. Konačnih 2:0 djelo je Tomice Sudića u 78. minuti susreta za jubilarnu desetu pobjedu Omladinca.

-“Dominacija i nastavak dobrih igara, iako danas po mokrom terenu i kiši, gost solidan i čak stvara svoje šanse, ali iskustvo vratara je na nivou ,uz izostanak dosta igrača domaće ekipe uspjeli smo još jednu utakmicu dovesti do kraja u našu korist. Gostu sretno u nastavku a mi se okrećemo gostovanju!”- komentirao je za Sportalo predsjednik Josip Matošić, NK Omladinac Staro Topolje.

“Danas jedna od bolje odigranih utakmica na gostovanju, ali nažalost nedostajalo nam je sportske sreće za nešto više. Domaćin iz prve polušanse dolazi do gola, a mi svoje šanse i polušanse nažalost nismo realizirali. Na samom kraju dobivamo gol za 2:0. Domaćinima sretno dalje, a mi se okrećemo domaćoj utakmici protiv Slavonskog Šamca.”- riječi su iz NK Sloga Jaruge.

AMATER – VINOGORAC 0:1

Uoči ovog kola osmoplasirani Amater s dvanaest osvojenih bodova iz deset susreta ugostio je zahuktali Vinogorac koji je s 25 bodova iz deset ogleda ušao u ovaj dvoboj, i to u nizu od šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda!

U susretu pod neugodnim vremenskim uvjetima, koja je obilovala čvrstom igrom koja je rezultirala sa sedam žutih i jednim crvenim kartonom, majstorija Marija Ćubela u 90′. minuti susreta donijela je Vinogorcu sva tri boda. Naime, Ćubel je namjestio loptu na 25 metara te iz slobodnog udaraca lijepo pogodio mrežu Amatera za ukupno dvadeset i osmi bod Vinogorca.

“-Čestitke mojim momcima na današnjoj tekmi koja je bila zahtjevna em zbog protivnika em zbog vremena . Dobar tempo utakmice sa dosta šansi di mi svoje šanse naplaćujemo u 90. minuti iz slobodnog udarca za 0:1. Pohvale domaćinu na borbi, pohvale sudcima koji su mahali.. A što se tiče glavnog sudca nemam komentara jer je još vruća glava mogao bih svašta napisati. Suzdržat ću se jer nema smisla išta reći kad se neće ništa promijeniti. I ne znam zašto nekima smeta sto se snima utakmica pa tu možemo vidjeti tko je oštećen i na koji način. A i mi sami igrači da gledamo svoje tekme i napredujemo gledajući da popravimo što ne valja. “- komentirao je Mario Ćubel, strijelac pobjedonosnog gola NK Vinogorca.

“Mogu samo reći da sam ponosan na svoje igrače koji su dali sve od sebe do zadnje minute i odigrali jednu pravu mušku utakmicu. Nismo iskoristili dva zicera a gost iz jednog udarca na gol i na individualnu kvalitetnu dolaze do nezaslužene pobjede.- strateg Danijel Vuksanović, NK Amater Slavonski Brod.

MLADOST – ZVONIMIR 1:0

U susretu devete i pete momčadi na ljestvici ovog kola, Mladost iz Cernika s kapitalom od jedanaest bodova iz deset susreta dočekala je Zvonimir iz Donje Vrbe, koji je u susret ušao sa sedamnaest osvojenih bodova nakon prošlotjednog ukupno petog prvenstvenog slavlja nad Sapcima 2:0.

Na solidnom terenu s obzirom na vremenske uvjete,gostujuća momčad dominirala je susretom ali lopta nije ulazila u gol, što je s vremenom unijelo nervozu u redove Zvonimira. Domaća momčad to iskorištava te pogotkom Igora Curića u  90′. minuti susreta donosi Mladosti četrnaesti prvenstveni bod.

-“Teška ali zaslužena pobjeda protiv vrlo dobrog protivnika. Utakmica je bila bez puno prilika i teška za igrati zbog natopljenog terena gdje smo se bolje snašli i došli do tri boda. I još moram istaknuti našeg golmana koji nas je spasio od poraza. Gostima sretno u nastavku prvenstva a mi ćemo probati što bolje završiti jesen.”- trener Mladosti iz Cernika, Renato Jelinić.

“-Ne znam šta pametno reći nakon ovakvog poraza. Cijelu utakmicu smo bili bolja ekipa, pa čak i kad nam je isključen igrač početkom drugog poluvremena nije se osjetilo na igri jer smo i dalje dominirali, imali posjed i stvarali prigode. Domaćin je par puta zaprijetio iz kontre nakon kornera ili prekida za nas. Ali kada ne iskoristiš 6-7 čistih zicera, od toga 3-4 puta 1 na 1, nogometno pravilo se ponovilo ” kad ne iskoristiš svoje prilike da primiš gol” sto se dogodilo u zadnjoj minuti utakmice. Čestitao bih domaćinu na fer i korektnoj utakmici. A suđenje više uopće ne namjeravam komentirati.”- komentirao je za Sportalo trener Zvonimira, Donald Družijanić.