/Subotnje nogometno popodne OSIJEKU BOD U PRVOM PROLJETNOM KOLU, PRIJATELJSKE IGRALI SLAVIJA, MARSONIA, CIBALIA, SLAVONIJA, ORIOLIK...
slavija sesvete

Usprkos prohladnom i vjetrovitom vremenu nogometaši su imali bogato subotnje popodne.

NK Osijek je započeo s prvenstvenim susretima. Nakon svečanog preuzimanja kluba i velike euforije svih koji vole klub te povratka Kohorte na tribine Osječani su ugostili momčad Istre. U izuzetno bitnoj utakmici na otvaranju prvenstva u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa Osječani su odigrali neodlučeno. Na utakmici nismo vidjeli niti jedan pogodak, sretniji rezultatom sigurno su igrači Istre jer je odnos na tablici ostao nepromijenjen. Doista šteta jer su  pobjedom u današnjoj utakmici Osječani mogli napredovati na tablici za nekolko mjesta. Najbitnija stvar je da su navijači ponovo na stadionu, usprkos hladnom vremenu oko 2000 navijača bodrilo je svoje ljubimce. Osijek je i dalje pretposljednji s 20 osvojenih bodova.

Naš drugoligaš Cibalia otputovala je u Gabelu na tradicionalni turnir Andrija Anković koji organizira Gošk. U prvoj utakmici prvog dana turnira ogledali su se s bosanskohercegovačkim jesenskim viceprvakom Zrinjskim iz Mostara. Cibalia je nakraju polufinalnu utakmicu izgubila rezultatom 1:2. Utakmica se igrala na teškom i mokrom terenu pred 300-tinjak gledatelja. Za Zrinjski su utakmicu započeli Karačić, Čolić, Stojkić, Laštro, Graovac, Zakarić, Tomić, Žeravica, Petrak, Torodorvić i Mešanović. Trener: Vinko Marinović, a za Vinkovčane Matković, Zgrablić, Plum, Vidović, Turčin, Crnčević, Mijoković, Žderić, Vitaić, Filipović i Mišić. Trener: Miroslav Bojko. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0, strijelac za  Todorović u 43. minuti. Na 2:0 povisio je Mešanović u 50 minuti susreta , a u 70. minuti Cibalia je smanjila na 2:1 pogotkom Josipa Tomaševića. Za treće mjesto Cibalia će se sutra u 13.00 boriti s poraženim iz susreta Gošk-Budućnost Podgorica.

Nogometaši Slavije imali su zahtjevnu utakmicu kod drugoligaša Sesveta u Sesvetama. Nakon vodstva domaćih na poluvremenu od 1:0 početkom drugog dijela Sesvećani povećavaju prednost no uporni Pleterničani nisu bili previše impresionirani tim vodstvom pa su pogocima braće Bognar izjednačili. Prvo je Roberto smanjio na 1:2 da bi Dino iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat. Povijest se ponavlja, nakon braće Damira i Dalibora Bognara koji su igrali skupa u nekoliko klubova te nerijetko tresli protivničke mreže, imamo ponovo braću Bognar u istoj momčadi i to kao strijelce. Za pohvalu je što je Roberto još po stažu junior (rođen 1997.), a Dino kadet (1999.).

slavija sesvete 2

Igrači trenera Ilije Lončarevića imali su dvostruki program na turneji u Zagrebu. Najprije su u petak odigrali utakmicu s juniorima Lokomotive. Nakon pogotka brodskog dečka u dresu Zagrepčana Antonija Rosandića, igrači Marsonije smogli su snage za preokret pa su na kraju i slavili zahvaljujući pogocima Mičića i Prodanovića. U subotu su se ogledali s drugoligašem Rudešom. Utakmicu su započeli ovi igrači : Gavrić, Deanović, Kalanj, Balentović, Ergotić, Duvnjak, Prodanović, Jagić, Jelčić, Abramović. Mišić, a u drugom su još zaigrali Jelić, Mioč, Kljajić, Trepšić, Mirković, Mihaljević, Marić. Jedini pogodak na utakmici djelo je Krešimira Trepšića pa je tako Marsa uzela sve bodove u zagrebačkom programu.

U Pakracu su se susreli Hajduk i Daruvar. Pakračani su utakmicu okončali remijem s vrlo dobrim Daruvarčanima koji su poveli pogotkom Ivana Resa, a izjednačio je Kristijan Šugić. Pakračani su bili bolji takmac u drugom dijelu no težak i blatnjav teren pomogao je neefikasnosti kod obje momčadi.

hajduk pakrac

Trećeligaš Oriolik imao je kontrolnu utakmicu s Grničarom iz Brodskog Varoša. Pobjednik je iznenađujuće bila solidna ekipa četvrtoligaša Graničara rezultatom 3:1. Pogodak za Oriovčane postigao je Goran Grbešić.

Bsk je izgubio od Čepina 3:2, strijelci za četvrtoligaša su bili Vuković dba puta te Nikolić, a za Bjelobrđane Kvesić i Dorić.

Vukovar 1991 gostovao je kod Croatije u Jankovcima. Vukovarci su odigrali mršavih 1:1 uz dosta promašenih prigoda.

Belišće i Našk odigrali su također utakmicu koja je završila rezultatom 4:0 za trećeligaša. Dva pogotka je postigao mladi 18-godišnji Benković koji je pristigao iz Bilja, a po jednom su se u strijelce upisali Skenderović i Ratković koji se očito dobro oporavio od ozljede.

Požeška Slavonija se raspucala u susretu s županijskim prvoligašem Mladosti iz Cernika . Već u samom početku utakmice bilo je jasno da je razlika u kvaliteti velika pa su već u 12.minuti Požežani vodili s 3:0. Do kraja utakmice zabili su još 2 za vrlo uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Pavelić dva puta, Podobnik, Jan Neruda i Včelik.

Višnjevac se vratio s tri boda iz Mađarske. U utakmici s momčadi PMFC bili su bolji rezultatom 2:1, strijelci su bili Marković-Mandić i autogol domaćeg igrača Erossa