Subota u MŽNL SB-PŽ: Petarda Jakšića, remi u Bukovlju!

Odigrano je pet subotnjih susreta 11. kola MŽNL SB-PŽ! U derbiju kola bodove su podijelili Slavonac iz Bukovlja i Lipik, domaće pobjede su obilježili Hajduk iz Pakraca, Jakšić i Dinamo Vidovci, dok se za jedino gostujuće slavlje pobrinuo Zadrugar koji je s 0:3 svladao Papuk u Velikoj!

SLAVONAC BUKOVLJE – LIPIK 1925 1:1

Status derbija kola dobio je susret u Bukovlju gdje je neporaženom lideru ljestvice Slavonce u goste došao uoči ovog kola četvrtoplasirani Lipik. Domaćin je u susret ušao nakon dvije uzastopne pobjede i s 22 osvojena boda, dok su gosti u ovaj ogled na krilima dvije uzastopne pobjede nad Slavoncem iz Nove Kapele i Slobodnicom.

Prvo poluvrijeme susreta nije donijelo pregršt šansi, a na prvi pogodak 60-ak gledatelja vidjelo je tek u 70. minuti susreta kada Slavonac u vodstvo dovodi Danijel Nikolić. Pred kraj utakmice, odnosno u 88. minuti susreta Marko Crnojević dovodi Lipik do boda i konačnih 1:1, što je možda i najrealniji ishod ovog susreta.

-“Tvrda i teška utakmica,rezultat na kraju i realan.lipik se pokazao kao vrlo dobra i čvrsta ekipa. Mi možda nismo bili na nivou prethodnih utakmica, ali idemo dalje.”- trener Zoran Galetić, Slavonac Bukovlje.

-“Skidam kapu mojim dečkima a i našim navijačima koji su nas bodrili 90 minuta, barem smo u tome najbolji u ligi. Utakmica tvrda i zahtjevna, držali smo se svog plana i prvo poluvrijeme otišli na odmor bez golova. U drugom poluvremenu smo nastavili isto ali nakon jedne greške na sredini terena domaćini autogolom dolaze u prednost. Sa dvije izmjene smo sve karte bacili u napad te zasluženo izjednačili, čak u zadnjim minutama mogli i zabiti za pobjedu. Sve u svemu bod svakome je realan, ovo je ipak gostovanje na kojemu rijetko koja ekipa odnese bodove. – trener Mario Milašinović, NK Lipik 1925

DINAMO VIDOVCI – SIKIREVCI 2:0

Uoči ovog kola trinaestoplasirana momčad prvenstva s pet osvojenih bodova Dinamo iz Vidovaca ugostio je Sikirevce koji su u deset prijašnjih kola obilježili učinak od jedne pobjede, dva ishoda bez pobjednika te sedam poraza.

Na zahtjevnom kišnom terenu bolje su se snašli domaćini. Mihael Hlebec doveo je Dinamo u vodstvo u 21. minuti susreta pogotkom s bijele točke, a taj se rezultat zadržao do samog kraja susreta kada u sudačkoj nadoknadi Marko Vučetić postavlja konačnih 2:0 za Dinamo i njihovu drugu prvenstvenu pobjedu.

“Teška ali zaslužena pobjeda protiv vrlo dobrog protivnika.
Utakmica je bila bez puno prilika i teška za igrati zbog natopljenog terena gdje smo se bolje snašli i došli do tri boda.Gostima sretno u nastavku prvenstva a mi ćemo probati što bolje završiti jesen.”- komentirao je  Krunoslav Podoljak, trener Dinamo Vidovci.

“Opet jedno veliko ništa. Čestitke domaćinu na pobjedi. Suđenje neću komentirati ali svakako nije na razini ranga natjecanja. Psihološki smo u sada dubljoj krizi i trebam se dobro zapitati tko koliko želi, može i daje za ekipu odnosno klub s obzirom na mogućnosti. Ja sam prvi koji će povući adekvatne poteze za dobrobit kluba. Sportski pozdrav”- komentirao je za Sportalo trener NK Sikirevci, Josip Bogdanović.

PAPUK – ZADRUGAR 0:3

Papuk iz Velike nakon prve prvenstvene pobjede koje su obilježili u prošlom kolu svladavši minimalno Požegu s 1:0, ugostili su zahuktali Zadrugar iz Oprisavaca koji je u susret u Velikoj doputovao na krilima četiri uzastopne pobjede!

Marko Kolesarić doveo je goste u vodstvo u 33. minuti susreta, da bi na samom početku drugog poluvremena Tomislav Galovac povisio na 0:2. Konačnih 0:3 za goste iz Oprisavaca postavio je svojim drugim pogotkom na susretu Marko Kolesarić. Zadrugar trenutno na kontu ima 23 osvojena boda te je na diobi prvog mjesta koje od ovog kola dijeli s Omladincem!

-“Danas nažalost nismo bili pravi, nedostajalo nam je agresivnosti da bi mogli parirati odličnoj ekipi Zadrugara. Gosti su odlično otvorili utakmicu i promašili nekoliko šansi. Zatim smo mi imali dvije tri odlične šanse no nismo zabili. Gosti su svoje šanse iskoristili i zasluženo slavili na čemu im čestitam.”- trener Valentin Raguž, NK Papuk Velika

-“Zaslužena naša pobjeda u Velikoj, gdje smo se od prve minute postavili da smo došli po pobjedu i na kraju došli do nje… Moram reći i da je domaćin imao tri prave prilike u 1. poluvremenu, ali na našu sreću Luka Terzić je to uspio obraniti, nakon našega vodstva od 2:0 početkom drugog poluvremena utakmica je bila riješena. Hvala domaćinu na gostoprimstvu, a sudačkoj trojici čestitam na dobro objavljenom poslu.”- trener Braslav Ostojić, NK Zadrugar Oprisavci.

JAKŠIĆ – POŽEGA 5:1

U dvoboju jedanaestoplasirane i osmoplasirane momčadi uoči ovog kola, nogometaši Jakšića ugostili su ekipu Požege. Jakšić je u susret ušao nakon remija u Sibinju 2:2, dok su Požežani minimalno poraženi u Velikoj rezultatom 0:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti dolaze u vodstvo putem Marina Mijatovića u 35. minuti susreta. Već minutu kasnije najbolji pojedinac susreta Željko Parobek nagovijestio je svoju večer svojim prvim pogotkom na susretu za 1:1. Tik prije kraja prvog poluvremena isti igrač dovodi Jakšić u vodstvo te se na poluvrijeme odlazi s prednošću domaćina. U trećoj minuti drugog poluvrijeme prednost Jakšića udvostručuje Dominik Dorić, da bi u 67. minuti susreta Željko Parobek kompletirao svoj hat-trick i riješio pitanje pobjednika. Konačnih 5:1 u 70. minuti postavio je Marko Grbeš.

“Zaslužena pobjeda. Gost došao bez dva stopera i znam kako im je, i mi da to nismo iskoristili bilo bi katastrofa. Mogli smo popraviti gol razliku ali nije mi žao. Puno sreće i jednima i drugima u nastavku prvenstva.”- strateg Goran Vrgoč, NK Jakšić.

-“Zaslužena pobjeda domaćina. Mi smo im danas previše poklonili da bi zaslužili više od uvjerljivog poraza.”- trener Željko Mitrović, NK Požega.

HAJDUK – MLADOST 2:0

Šestoplasirana momčad uoči ovog kola Hajduk iz Pakraca s učinkom od šesnaest bodova, odnosno pet pobjeda, jednim neriješenim ishodom i četiri poraza dočekao je u sklopu jedanaestog kola Mladost iz Sibinja, koja je remijem s Jakšićem došla do ukupno osmog prvenstvena boda.

Pred 130 gledatelja na vrlo dobro pripremljenom terenu u fer i korektnoj utakmici prvi gol gledatelji su mogli vidjeti u devetoj minuti kada domaćine u vodstvo dovodi Matija Benković. Mreže su potom mirovale sve do 52. minute kada konačnih 2:0 postavlja Filip Dietzman za ukupno devetnaesti bod Hajduka iz Pakraca.

“Danas je bilo bitno uzeti bodove. Borbena utakmica svih 90 minuta po teškom terenu. Čestitke zaslužuju obje ekipe na zalaganju. Suđenje bez zamjerke.”– komentirao je za Sportalo trener Hajduka iz Pakraca, Ognjen Kafka.

“Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi, uz izvrsno suđenje sudačke trojke na čelu sa gospodinom Gavranićem!”– trener Boris Brica, NK Mladost Sibinj.