Startala 3. ŽNL skupine Varaždin i Ludbreg; Vindija slavila u gostima

Tijekom prošlog vikenda krenule su nogometne radosti najnižeg ranga nogometa Varaždinske županije. Treća županijska liga u skupinama Varaždin i Ludbreg pružila je i više nego dovoljno dobru zabavu za sve ljubitelje nogometa.

Skupina Varaždin

NK OMLADINAC JURKETINEC – NK BRATSTVO (OV) 2:4

U Jurketincu novu sezonu su otvorili domaći Omladinac i gostujuće Bratstvo. Bila je ovo utakmica koja je u potpunosti otišla na stranu Bratstva. Gosti su poveli u 17. minuti za 0:1 preko Aleksandra Ivančova i tom prednošću otišli na odmor. U nastavku na scenu stupa Sandi Martan i hat-trickom donosi prednost od 0:4 za goste. Omladinac se pokušao vratiti, no prekasno buđenje donijelo im je tek dva pogotka u 77. i 84. minuti.

NK VRATNO – NK VINICA 3:0

Na papiru vrlo laka pobjeda domaćina, no u stvarnosti je situacija bila nešto drugačija. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a u nastavku su mreže mirovale do 72. minute. Domaćini su tada poveli i ubrzo su došli do tri pogotka prednosti te u samo devet minuta utakmice riješili pitanje pobjednika.

NK UDARNIK 32 – NK KLENOVNIK 3:2

Vrlo zanimljiva utakmica između Udarnika i Klenovnika na startu prvenstva. Domaćini su već u prvih 17 minuta susreta vodili 2:0, zahvaljujući dvama golovima Hrvoja Medveda i činilo se kako će imati lagan posao do kraja. Međutim, nešto se pitalo i goste koji su u 35. minuti postigli pogodak i smanjili rezultat. Nakon odmora, Davor Toplak u drugom poluvremenu u 69. minuti postiže treći zgoditak za Udarnik. Osam minuta kasnije gosti smanjuju prednost na jedan pogodak razlike zbog autogola Admira Pezera. Ipak, do kraja susreta nitko nije uspio postići pogotke i 3:2 je bio konačan rezultat.

NK SRAČINEC – NK VINDIJA 2:5

Iznimno čista utakmica bez kartona, ali s puno golova odigrana je u Sračincu. Domaćin je poveo iz kaznenog udarca u petoj minuti susreta. Uspješan realizator s bijele točke bio je Roman Liber. Sračinec nije dugo slavio jer je do kraja poluvremena Vindija preokrenula rezultat. Dva Vindijina pogotka postigli su Damir Lazar i Miroslav Stolnik u 16. i 35. minuti. Lazar u nastavku utakmice u 50. i 64. minuti dolazi do hat-tricka, a peti pogodak za Vindiju i svoj drugi na meču postiže Stolnik u 72. minuti. Prednost gostiju smanjio je Leonardo Majcen u završnici utakmice.

Skupina Ludbreg

NK STRUGA – ŠNK MLADOST SVETI PETAR 5:1

Odličnu utakmicu priredila je Struga svojim navijačima na domaćem terenu. Na krilima četverostrukog strijelca Danijela Dubravca slavila je visokim 5:1 rezultatom. Bila je to utakmica u kojoj je domaći tim pokazao dominaciju koju je malo pokvario gostujući pogodak iz 33. minute susreta.

ŠNK KARLOVEC – ŠNK BUKOVČAN 27 2:4

Silovit start u utakmicu imale su ove dvije momčadi. Prvo su domaćini u četvrtoj minuti zabili za vodstvo, da bi već u petoj gosti izjednačili. U nastavku je Bukovčan poveo u 48. minuti, no Karlovec se u 56. vraća. Rezultat je tada bio 2:2, no u 61. Bukovčani ponovno dolaze do vodstva. Potvrdu pobjede riješio je Emanuel Matotek u trećoj minuti sudačke nadoknade. Oba pogotka za Karlovec postigao je Karlo Funtek, dok je u redovima Bukovčana hat-trick ostvario Nenad Špoljarić.

NK BUKOVČAN – ŠNK SLOGA 5:0

I drugi je Bukovčan ove skupine Ludbreg stigao do pobjede na otvaranju prvenstva. Momčad Bukovčana je, za razliku od kolega iz Bukovčana 27, do tog slavlja stigla puno lakšim putem. Domaćini su u Velikom Bukovcu pokazali svu svoju silu i petardom ispratili Slogu u drugo kolo. Dvostruki strijelac bio je Andrija Ivančić, dok su Davor Matijašec, Zoran Brlek i Matija Silađi zabili po jedan gol.

ŠNK GORA – NK NOVAKOVEC 1:1

Jedini remi u ove dvije skupine pripao je Gori i Novakovcu. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu. Prvo je domaćin zabio za vodstvo u 19. minuti, zahvaljujući Luki Šmrčeku. Gosti dolaze od izjednačenja u 37. minuti preko Matije Valjka. Taj rezultat ostao je do kraja utakmice i obje momčadi morale su se zadovoljiti bodom.