Sportske igre mladih – Petra Karij osvojila srebro u šahu

SPLIT – U Splitu je održana završnica Sportskih igara mladih SIM. Natjecanje za sudionike državne završnice Sportskih igara mladih u Splitu okupilo je šahiste iz cijele Hrvatske, veliki broj budućih velemajstora. Djevojke i dječaci natjecali su se u kategorijama 2006. i 2010. godište i mlađi , predstavnici iz Brodsko posavske županije zauzeli su solidna mjesta.

U kategoriji do 15 godina djevojčice Petra Karij iz Slavonskog Broda je zauzela drugo mjesto ukupnom poretku i osvojila srebreno odličje. U kategoriji do 15 godina dječaci Dominik Milinković  iz Nove Gradiške  je u ukupnom poretku zauzeo peto mjesto , dok u kategoriji djevojčice do 11 godina Ria Mijić osvojila 12 mjesto.

U kategoriji do 11 godina dječaci Vedran Kaloci  iz Slavonskog Broda  u ukupnom poretku zauzeo 16 mjesto. U Split su još putovali  voditelj Mato OPAČAK i pratnja Vera Opačak. Direktor turnira je bio Tomislav Gudić . Glavni sudac turnira je bio Vladimir Cvetinic iz Splita.                                                 Povjerenik Sportskih igara Mladih za šah Mato Opačak