Spačva sigurna kod Rugvice, golijada u Požegi, Slatina nastavlja s vrhunskim igrama

Odigrano je 10. kolo uvijek zanimljive 1. HRL Sjever. Spačva je na gostovanju uzela nova 2 boda, Slatina ne posustaje u prvoligaškom društvu, a nevjerojatnu pobjedu ostvarila je i Požega na domaćem terenu.

Spačva je gostovala kod Rugvice te je slavila 16:28. Već su na početku gosti napravili seriju 5-0 te su pokazali da su favoriti u ovom dvoboju. Do kraja nije bilo neke neizvjesnosti te u Vinkovce putuju nova 2 boda. Odlične goste predvodio je dvojac Borna i Filip Mažurana sa 6 pogodaka, dok je nedorasle domaćine predvodio Paskal Bačić sa 5 pogodaka.

Strašan dvoboj gledali su gledatelji u Požegi, gdje je istoimeni domaćin u nevjerojatnom dvoboju slavio 37:36 nad Dugim Selom. Strašno prvo poluvrijeme odigrali su gosti te su imali prednost čak i 7 pogodaka razlike. Požežani su se probudili tek u drugom dijelu te su se potpuno vratili u susret. U završnici se igralo gol za golom, a pobjedu domaćoj momčadi donio je Marko Antunović pogotkom u posljednjoj minuti susreta. Imali su gosti priliku izjednačiti dvoboj te uzeti bod, no promašili su sedmerac nekoliko sekundi prije kraja. Upravo je Antunović predvodio domaćine s 12 pogodaka, a Zvonimir Deronja je bio najprecizniji kod gostiju sa 9 pogodaka.

Slatina nastavlja s odličnim igrama, ovaj put je na domaćem terenu pao Čakovec rezultatom 34:27. Tijesno je bilo prvo poluvrijeme, a tek krajem tog perioda igre domaćini se odvajaju. U drugom dijelu nije bilo prevelike neizvjesnosti te tako nova 2 boda ostaju u Slatini. Marin Greganić je odigrao odličan dvoboj, zabio je 12 pogodaka (9/9 sa linije 7 metara) za domaćine, a goste su predvodili Hozjan, Ude Tkalčec i Ćuk sa po 5 pogodaka.

Đakovčani su iskoristili prednost domaćeg terena te su slavili 31:26 nad Viroviticom. Od početka susreta domaći rukometaši su vodili, a do kraja dvoboja nisu ni ispustili vodstvo. Nekoliko puta gostujuća se ekipa približila Đakovu, no ipak bodovi ostaju u Slavoniji. Mario Goluža je predvodio domaću momčad sa 8 pogodaka, a Ivan Vrbančić je zabio 6 za goste.

Mlada ekipa Nexea 2 je na domaćem terenu u golijadi svladala Novi Zagreb 40:33. U vrlo efikasnom susretu mladi Našičani nisu nijednom ispustili vodstvo, a konstantno su stvarali veliku razliku. Nekad je razlika bila 1 gol, a najčešće je bila puno veća te tako sigurna 2 boda ostaju u Našicama. Ivan Petrović je odigrao vrhunski dvoboj te je zabio 12 pogodaka za domaćine, dok je David Kocen zabio 8 pogodaka za goste.