/Sokol je u fantastičnoj formi te kroči prema jesenskom naslovu 3.ŽNL NS Vukovar HAJDUK IZ BAPSKE JE NAJBLIŽI LIDER, DEVETKA TOMPOJEVACA PROTIV LIPOVAČE
sokol berak fb

U petom kolu Sokol iz Berka je ubilježio i petu pobjedu, ovoga puta pred svojim Veseljačinama protiv Lovasa. Hajduk prati s udaljenosti od tri boda. Tompojevci su se raspucali protiv Lipovače, a uz njih su gostujuću pobjedu ubilježili igrači Borova.

Nova pobjeda Sokola na domaćem terenu, iako rezultat ne govori tako, počelo je vrlo neugodno za Sokol, jer domaćin nije baš dobro krenio u utakmicu, za razliku od gostiju koji su bili puno bolji i konkretniji, te vrlo rano u utakmici dolaze do vodstva od 0:1 nakon jedne neshvatljive pogreške domaće obrane. Ostatak prvog poluvremena Sokol se dosta mučio i nije imao pretjerano obećavajućih prilika, a gosti mogu samo žaliti što nisu iskoristili Sokolovu ravnodušnost u prvom dijelu. To naročito dolazi do vidjela u drugom dijelu kad Sokol konačno igra svoju igru i dolazi vrlo rano do poravnanja rezultata. Nakon jednog slobodonog udarca i konfuzne gostujuće obrane na ubačaj Josipa Ivancevica u gol lopru posprema Milan Grubac. Vrlo brzo nakon toga nakon jednog prodora Domagoj Mitrović lijepo i nesebično upošljava Marija Mijatovića koji sigurno posprema loptu u gol za okretanje rezultata. Nedugo nakon toga opet isti igrač lijepim lobom podiže vodstvo na 3:1. Sve nakon toga išlo je na Sokolov mlin. U listu strijelaca upisuje se i Miro Čičerić lijepim pogotkom, a posebno se ističu svojim golovima Ivan Tomaš koji se ovim putem na lijep način vratio na svoj teren gdje je odrastao te mladi Josip Matić koji je tek nedavno napunio 16 godina,a već postigao svoj prvijenac u službenim utakmicama.
Bila je ovo jedna zanimljiva utakmica, iako je počela vrlo neugodno za Sokol, i malo tko od domaćih navijača zbog slabe igre svojih Sokola je mislio da će nakon prvog poluvremena Sokol pobijediti. Ipak, Sokol se još jednom pokazao kao vrlo mudra i iskusna ekipa te uspijeva nadigrati i nadmudriti dobrog protivnika nakon drugih 45 minuta. Sokolu slijedi sada vrlo teško gostovanje na terenu NK Tompojevci, Domaćin je izraziti favorit bez obzira na dosadašnje stanje i rezultate,a pogotovo jer će Sokolu nedostajati 4 vrlo bitna igrača. Ipak, Sokol će ponosno i dalje letjeti bez obzira na sve nedaće, a njegovi vjerni navjiači VeSeljačine će i dalje letjeti uz njih.

5 08.10.2017 15:30 Svinjarevci Mladost – Borovo 1:2
5 08.10.2017 15:30 Mikluševci Rusin – Petrovci -:-
5 08.10.2017 15:30 Bapska Hajduk (B) – Mohovo 3:0
5 08.10.2017 15:30 Vukovar Lipovača – Tompojevci 1:9
5 08.10.2017 15:30 Berak Sokol – Lovas 6:1