ŠNK Polet nadmudrio Bratstvo (J), “osmica” Šokadije

Posljednjeg vikenda listopada odigrano je 11. kolo 2.ŽNL NS Beli Manastir. Vodeći duo nije uspio upisati pobjede, dok im se NK Jovan Lazić opasno približio.

NK MLADOST (D) – NK COLUMBUS 2005 1:1

Iako bez pobjede ovo kolo, Dražanima je i bod bio dovoljan da se vrate na čelnu poziciju. U gostima im je proteklog vikenda bio NK Colmbus 2005 iz Suze, te su odigrali susret bez pobjednika.

Došli su domaći u rano vodstvo preko Crnčana, a već u 28.minuti susreta su imali igrača više na terenu. Gostujući kapetan Đukić je uspio u kratkom vremenu skupiti dva žuta kartona i pritom ostavio svoju ekipu sat vremena s igračem manje. Išlo je Mladostašima sve na ruku, no nisu iskoristili ponuđeno. Kako to biva, sreća i upornost je nagradila goste. Igrala se 54.minuti kada je Ćosić izjednačio, a to je ujedno bio i konačan rezultat. Columbusu je ovo bio prvi remi ove jeseni, a Dražani su s mršavim bodom iskoristili poraz Bratstva i vratili se na tron.

ŠNK POLET (K) – NK BRATSTVO (J) 3:2

Prava nogometna predstava se odigrala ovog vikenda u Karancu. U utakmici punoj preokreta, čak devet žutih i jedan crveni karton, jedan kazneni udarac i najbitnije 5 pogodaka. Nadmetanje je krenulo od samog početka, frcalo je na obje strane, no mreže su mirovale. Nakon pola sata igre nepotrebnim startom domaći Barat zarađuje isključenje i ostavlja ekipu na cjedilu. Sve je bilo na gostima iz Jagodnjaka koji su imali savršenu priliku za uzimanje novih bodova. I kad su svi mislili da će se s ‘nulom’ otići na odmor, Levačić zabija vodeći pogodak za Polet i šokira goste. Tek što su krenuli u drugi dio gosti su izjednačili preko Čepčika. Do totalnog preokreta se nije dugo čekalo. Najbolji strijelac lige Nospak, zabija s bijele točke točno nakon jednog sata igre. Slutilo je na pobjedu gosta, no Poletovci se nisu predavali. Nakon samo pet minuta, domaći se vraćaju, zabila je i njihova ‘desetka’, Lovrenčić. Prava muška utakmica se odvijala zadnju trećinu, a u samoj završnici, Levačić, koji je započeo golijadu i zaključuje ju, te ostavlja vrlo važne bodove u Karancu. Pritom, gosti su s ovim porazom prepustili čelo Dražanima.

NK JOVAN LAZIĆ – NK MEĐIMUREC 1:0

Domaći igrači su na svom terenu u Bolmanu svladali goste iz Kozarca. U tvrdoj i rascjepkanoj igri, punoj prekrštaja, Lazićani su se bolje snašli i upisali novu pobjedu. Pobjedu koja ih je približila vodećem dvojcu i svakako će im pomrsiti račune. Jedini pogodak je djelo Stevana Petrovića u 24.minuti susreta.

HNK BILJE – NK NAPREDAK 4:0

Biljani su na svom terenu ugostilu ekipu Napredka iz Batine, te upisali novu pobjedu za približavanje gornjem domu. Po dva pogotka u svakom poluvremenu bila su ono što su iskoristili, a s obzirom na prilike, mogli su igrači Bilja i uvjerljivije ispratiti svoje goste. Bila je ovo šesta pobjeda domaćih, treća u posljednjih pet susreta i činjenica je da se Biljani dižu u formi kako se prvenstvo približava kraju.

NK ŠOKADIJA – NK RIBAR 8:2

Čak 10 pogodaka su gledatelji vidjeli u Duboševici ovo kolo. Domaćoj Šokadiji je pristigla posljednje plasirala ekipa Ribara iz Kopačeva, te su ih ispratili s osam komada u mreži. Već u prvom dijelu je bilo visokih 3:0 za domaće, a u drugom su dopustili i pokoju prijetnju Ribara. U visokom slavlju domaćih Vukelić i Balatinac su postigli po dva pogotka, a iako je pobjeda više nego uvjerljiva, moglo je biti još gore po goste, no na svu sreću za to je zaslužan njihov vratar Raguž.

NK MLADOST (Č) – NK PETLOVAC 1:2

Jedinu pobjedu gostiju ovog kola ostvarili su igrači Petlovca svladavši Mladostaše u Čemincu. Kvalitetnija momčad Petlovčana, a i bolja forma (ovo im je bila treća pobjeda u nizu) utjecala je na krajnji rezultat. Već u prvom dijelu gosti su imali 0:2. Drugi dio su krenuli malo opuštenije i dopustili Čeminčanima da smanje vodstvo. Ipak, to je na poslijetku bio samo počasni pogodak, jer se do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

NK DINAMO (BPS) – NK BELJE (K) 1:1

Formalno derbi začelja se odigrao u Bar. Petrovom Selu između domaćeg Dinama i Belja iz Kneževa. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu se vidio, a domaći su ipak krenuli konkretnije. No, gosti se odgovorili u samom početku drugom dijela, te ostali neporaženi. Nije se ništa bitno promijenilo na tablici, no s obzirom na sve bolju igru Belja, za očekivati je da će što prije tražiti bijeg iz donjeg dijela tablice.