ŠNK Novi Marof nastavio pobjednički niz, a NK Jalžabet ostvario prvu veliku pobjedu

Danas poslijepodne, odigrane su i posljednje utakmice četvrtog kola Elitne ŽNL Varaždin. Taktika i napetost su vladale u gotovo svim susretima, ali se Jalžabet svojom prvom pobjedom najviše istaknuo.

ŠNK Polet Tuhovec – ŠNK Novi Marof 2:3

Drugoplasirana momčad, ŠNK Novi Marof, gostovala je danas u Tuhovcu te odličnom igrom nastavila pobjednički niz. Sve je započelo u 14. minuti golom Vedrana Brdara, a popratili su ga golovi Harmicara (54.) i Štrige u 81. minuti igre. Iako je bilo neizvjesno do samoga kraja, domaća je ekipa uspjela držati tempo zahvaljujući uspješno realiziranom kaznenom udarcu Vagjuneca u 30. minuti i Janušićevog zgoditka u 67. minuti susreta.

– Očekivano teška utakmica protiv protivnika koji ima kvalitetu da dobije svakog protivnika. Početak utakmice obilježila je kiša i vjetar protiv nas, ali ubrzo se smirilo. Mi smo pokazali puno više i zasluženo smo pobijedili. Ovo je pobjeda svakog pojedinca u ekipi koji je vjerovao. Hvala našim navijačima koji nas prate svaku utakmicu s time da ih je danas bilo još i više te su nam dali dodatnu snagu, prokomentirao je trener Novog Marofa – Krunoslav Turković.

NK Bednja – NK Plitvica (G) 4:3

U četvrtom kolu Elitne ŽNL Varaždin, kao jedan od zanimljivijih susreta, odigrana je utakmica između prve i posljednje momčadi na ukupnoj tablici. Iako Plitvica za sada nema osvojen niti jedan bod, odlično je parirala prvoplasiranoj ekipi. Golove su za goste zabili Brezovec (15.), Horvat (48.) i Tkalčec (77.), dok je Dominik Božak za domaćine postignuo hat trick, a Ante Kulji zabio ključan gol u 61. minuti igre.

NK Budućnost (V) – NK Zelengaj 1:4

Nogometaši NK Budućnosti nisu nažalost ni četvrto kolo ostvarili prvu pobjedu, ali zato je momčad Zelengaja bila više nego raspoložena za postizanje golova. Prošlo kolo i negativan rezultat su očito urodili plodom za gostujuću momčad jer su ovaj put pobjedili s visokih 1:4. Matija Soldatek je poveo već u 23. minuti igre, a ponajviše se istaknuo Vilim Horvat s dva pogotka te zgoditak Borovića u 65. minuti igre. Jedini gol za domaće igrače je zabio Elvis Peco u 82. minuti.

NK Dubravka-Zagorac – NK Polet (C) 2:2

U Turčinu se danas odigrao susret NK Dubravke-Zagorac i NK Poleta, ali obje su ekipe bez gromoglasne pobjede podijelile bodove. Prvo poluvrijeme je odlučilo utakmicu i sve što se moglo postići, s obje strane, postiglo se unutar 45 minuta. Karlo Leskovar je prvi otvorio utakmicu – golom u 11. minuti igre. Nedugo zatim, u svega pet minuta vodstvo je preuzela domaća momčad golovima Samboleka (13.) i Pernara u 18. minuti igre. No, negativan rezultat za goste je preokrenuo Mislav Šincek u 42. minuti te tako svojoj momčadi priskrbio barem jedan bod na ukupnoj tablici.

ŠNK Nedeljanec – NK Jalžabet 0:1

Posljednja utakmica četvrtog kola Elitne ŽNL Varaždin, odigrana je između Nedeljanca i Jalžabeta gdje je gostujuća momčad otvarila svoju prvu veliku pobjedu. Susret je bio iznimno napet, neizvjestan i s puno taktičkih momenata, ali je u 90. minuti presudio gol Dubravka Cara koji ove sezone odlično igra za svoju momčad.