ŠNK Naprijed pobjednik Memorijala Petrić – Gazić

Nedjeljnim utakmicama za 3. mjesto i samim finalnim dvobojem završen je 2. memorijalni turnir “Marijan Petrić – Ante Gazić”. U odličnoj atmosferi, pred velikim brojem gledatelja po vrućem i sparnom vremenu uspješno smo turnir priveli kraju. Na kraju najviše razloga za slavlje imaju igrači ŠNK Naprijed koji su nakon fantastične utakmice i lutrije penala slavili nad domaćinom NK Radnik. Dok su u utakmici za 3. mjesto, također boljim izvođenjem penala slavili igrači Šokadije.

Za treće mjesto: NK Šokadija – NK Slavonac 2:2 (6:5)

NK Šokadija: Cindrić, Kraljević Marin, Majhen, Milošević, Ljubas, Bereš, Mačinković, Majcenović, Petrić, Petričević, Sikra. (još igrali: Kraljević Dominik, Ivešić)

NK Slavonac: Begović, Barušić Tomislav, Labudić, Getoš, Matin, Matković Ivan, Barušić Andrijan, Barušić Antonio, Galić, Kozjak, Matković Denis. (još igrali: Horvat, Mihaljević, Vojnović, Markulak, Bajević, Matković Luka)

Utakmica za treće mjesto protekla je u fer i korektnoj igri s obje strane, a više razloga za slavlje imali su igrači Šokadije koji su slavili nakon izvođenja penala. Slavonac je lijepo otvorio utakmicu i poveo u 14. minuti kada Antonio Barušić krade loptu domaćoj obrani i mirno zabija za 1:0. 3. minute poslije, Galić je pucao s 20ak metara i pogodio prečku. Nakon toga budi se Šokadija i izjednačuje. U 27. minuti na 1:1 golom iz slobodnog udarca rezultat poravnava Ivica Mačinković. U drugom poluvremenu obje ekipe su pokazale određenu kvalitetu. Ponovno je Slavonac došao u vodstvo. U 61. Andrijan Barušić prošao je nekoliko igrača i odlično poslužio Horvata koji zabija za vodstvo od 2:1. Srčanom borbom Slavonac je čuvao vodstvom, no pred kraj utakmice Ljubas upućuje jedan udarac s 25m, golman Begović loše je reagirao i ona završava u mreži. Uslijedilo je izvođenje penala pri čemu su spretniji i sretniji bili Mikanovčani koji tako osvajaju 3. mjesto.

FINALE

NK Radnik – ŠNK Naprijed 2:2, (5:6)

NK Radnik: Mihić, Juroš, Marković Matej, Petrić Ivica, Kasun, Tolj, Kovačević, Vranješević, Jelenić Ante, Marković Marijan, Petrić Josip. (još igrali: Čapalija, Jelenić Antonio, Rashiti, Krajačić)

ŠNK Naprijed: Žmegač, Crnković, Grgić, Kolobarić, Jurišić, Zubić, Bucić, Stojić, Živković, Matić, Klapirić. (još igrali: Podhraški, Kovačević, Bot, Vidinović, Jaman)

U sjajnoj finalnoj utakmici punoj naboja i energije, Naprijed je boljim izvođenjem penala slavio u finalu. Domaćin je odlično otvorio prvo poluvrijeme. U 7. minuti nakon udarca iz kuta Marković s 5m glavom puca preko gola. U 11. minuti Vranješević puca iz slobodnog udarca, golman brani, a na loptu natrčava Josip Petrić i šalje u preko gola. U 17. minuti Naprijed je bio taj koji je poveo. Sjajnu loptu u prostor dobio je Grgić koji izlazi pred domaćeg vratara te pogađa pokraj njega. U 20. minuti domaćini su mogli izjednačiti, no sjajan udarac Vranješevića odsjeo je na prečki. Potpuni šok za domaćine dogodio se u 24. minuti kada Živković prima jednu loptu na 20ak metara i sjajnim volejom pogada pod prečku za 2:0. U drugo poluvrijeme domaćini su ušli s ciljem da se vrate u utakmicu što su i uspjeli. U 63. minuti Marković nakon ubačene lopte pogađa stativu. A samo minutu poslije je 2:1. Kovačević je pucao sa 16m, njegov udarac odbija Žmegač, na nju natrčava Čapalija koji ju šalje na 5m gdje se nalazi Marijan Marković koji smanjuje rezultat. Tri minute poslije domaćini poravnavaju. Marijan Marković krade jednu loptu i odigrava u prostor Josipa Petrića, a on loptu prosljeđuje do Vranješevića koji s ruba 16m pogađa za 2:2 i euforiju na terenu. Nakon toga pristupilo se izvođenju penala. U prve dvije serije sigurni su bili izvođači, a onda udarac Zubiću brani domaći vratar Mihić. No, onda u prevelikoj želji, za Radnik su promašili Krajačić i Ivica Petrić, a Crnković je pogotkom odnio pehar u Mrzović Čestitke svim ekipama na borbenosti te na prihvaćenom pozivu! Nakon finalne utakmice uslijedilo je i proglašenje najboljih ekipa i pojedinaca. Nagrade najboljima uručile su majke pokojnih, Luca Petrić i Martina Gazić.

Individualne nagrade: Najbolji vratar: Josip Mihić (Radnik) Najbolji strijelac: Marijan Marković (Radnik) Najbolji igrač: Jure Grgić (Naprijed)