Sloga slavila protiv Slavonca, Slaven i Batrina podijelili bodove

Danas su odigrana prva dva susreta četvrtog kola u skupini Istok i  Zapad 1. ŽNL Brodsko – posavske.

ISTOK

Sloga je u svojim Jarugama ugostila momčad iz Gornje Bebrine te ih je rutinski svladala rezultatom 4:0. Sloga je bila konkretnija i bolja cijelu utakmicu sa izglednijim prilikama, a to pokazuje i konačan rezultat. Josip Perger i Emanuel Narančić postigli su po dva pogotka za pobjedu svoje momčadi.

Danas nam se napokon otvorilo od prve do zadnje minute smo bili bolja ekipa.  Čestitam svojim dečkima, protivniku sretno dalje. – izjavio je Josip Mišić, trener Sloga Jaruge.

Posavina je u Vrpolju u gostima kod Sloge minimalno slavila rezultatom 1:2. Domaćin je poveo u zadnjoj minuti prvog dijela iz jedanaesterca,  hladnokrvan je bio Mario Šekerija, a prije toga su još imali par izglednih šansi koje nisu iskoristili. U drugom dijelu isto tako stvaraju par dobrih prilika, ali ih ne realiziraju. Gosti su to onda odlučili naplatiti. Ivan Jularić im donosi veliki preokret. U 63. minuti je izjednačio, a u 80. donio pobjedu svojoj momčadi.

A šta reći o ovoj utakmici nego da ne pobjeđuje bolji nego sretniji i spretniji. Vodiš poluvrijeme 1:0 i imaš još tri šanse da unakaziš protivnika koje ne realiziramo. U drugom poluvremenu promašiš nemoguće i kako to biva u nogometu slijedi kazna gdje protivnik opuca 2 puta na gol i pobjedi . Nemam što zamjeriti mojim igračima, a protivniku čestitam na pobjedi. Mi se okrećemo srijedi i kup utakmici. – izjavio je Goran Uzelac, trener Sloge.

ZAPAD

Svjetlost je na svom terenu uspjela minimalno slaviti protiv BONK-a rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Tomislav Mičević sredinom prvog dijela. Drugi dio je protekao u žustrijoj i nervoznijoj igri, ali se rezultat nije mijenjao pa domaćin ostavlja bodove kod kuće. U Ljupini su Slaven i Batrina odigrali jednu dobru i borbenu utakmicu nakon koje su i jedna i druga momčad postigle po jedan pogodak pa su zato podijelili bodove. Bilo je tu lijepih poteza i prilika s obje strane, ali su i jedni i drugi uspjeli samo jednu realizirati. Igor Maljković doveo je goste u prednost u 41. minuti s kojom su otišli i na odmor. U drugom dijelu se vodila velika bitka na sredini terena sve do 82. minute kada domaćin dolazi do poravnanja i boda s bijele točke. Pogodio je Marinko Brkljača.

U utakmici nismo dovoljno dobro odgovorili na agresivnu igru domaćina što je uzrokovalo mnogo izgubljenih lopti u srednjem redu kao i osvajanja tzv. ničijih lopti te “druge” lopte. Domaća ekipa u takvoj igri iskoristila je jednu prigodu te u prvom poluvremenu povela s 1:0 te se uspješno branila do kraja utakmice. Čestitke domaćinu na pobjedi i želimo daljnji uspjeh u prvenstvu – Luka Stjepanović Bonk.