Sloga pobjedom u derbiju napravila veliki korak ka tituli - SPORTALO

Sloga pobjedom u derbiju napravila veliki korak ka tituli

Nogometaši Sloge iz Smatovaca napravili su veliki korak prema tituli prvaka Lige NS Valpovo nakon što su na svom terenu slavili u derbiju kola protiv prvog pratitelja Mladosti iz Harkanovaca.

Josip Tomaz sredinom prvog dijela donio je prednost Slogi koja je važila i na odmoru, dok je u nastavku s bijele točke vodstvo povećao Marko Tomaz, no Mladost se vraća u igru samo dvije minute kasnije, isto tako iz kaznenog udarca. Konačnih 3:1 postavio je Danijel Maranić i osigurao pobjedu i bijeg na +4 za Slogu. Daleko od toga da je prvenstvo odlučeno, ali s obzirom da prvenstvo nije pretjerano dugo svakako je značajna.  Istim, 3:1 rezultatom slavio je i Jadran protiv Kitišanaca, a sva tri pogotka djelo su Josipa Lozića. Mihale Kupanovac postigao je dva u slavlju Zrinskog protiv Gaja u vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj su gosti poveli, zapucali kazneni udarac, jedan i iskoristili, igrali s igračem manje više od pola sata.. U Bocanjevcima su Sokol i Croatia odigrali bez golova, a bez gola je završila i Croatia u Marjančacima, ali zato nije Mladost kojoj su pobjedu donijeli Luka Konig i Vedran Greman.

Bocanjevci : NK “Hrvatski sokol” NK “Croatia” (V) 0 : 0
Vinogradci : NK “Zrinski” NK “Gaj” 4 : 2
Samatovci : NK “Sloga 1958” NK “Mladost” (H) 3 : 1
Habjanovci : NK “Jadran” NK “Kitišanci” 3 : 1
Marjančaci : NK “Croatia” (M) NK “Mladost” (T) 0 : 2