Sloga nakon jedanaesteraca do naslova u Kupu

U svom 7. finalu Županijskog kupa nogometaši Sloge iz Nove Gradiške došli su do svog 3. naslova u ovom natjecanju. Oni su u finalu nakon boljeg izvođenja 11.-eraca s 3:0 svladali aktualnog pobjednika ovog natjecanja Oriolik iz Oriovca. Na taj je način sastav iz Nove Gradiške uzvratio Oriovčanima za poraz u finalu s 5:0 u Cerniku prošle sezone.

Na Stadionu uza Savu oko 500 gledatelja vidjelo je reprizu finala Županijskog kupa od prošle sezone u kojem je Oriolik bio lagani favorit. Novogradiška Sloga koja ima mladu momčad i ovoga puta pokazala se kao jako dobar protivnik te je kroz 90. minuta uspjela sačuvati svoju mrežu netaknutom. Prvom poluvrijeme pripalo je Oriovčanima, a drugo ekipi iz Nove Gradiške. Na kraju su pobjednika odlučili 11.-erci u kojima je Sloga s 3:0 bila uspješnija za osvojeni naslov pobjednika kupa za prošlu sezonu.

Oba vratara mladi Lovro De Villa na strani Sloge i iskusni Josip Herceg na golu Oriolika u cijeloj utakmici nisu imali previše posla. Crveni su bili bolji u prvih 45. minuta te su imali nekoliko pokušaja preko Luke Đereka, dok su napadači iz Oriovca Goran Jurić i Anto Galović bili dobro čuvani te nisu uspjeli doći u pravu prigodu za pogodak. Za sastav iz Nove Gradiške u prvom poluvremenu prijetili su Severović i Benić, dok je u nastavku Sloga bila bolja i opasnija. U 46. minuti Tomislav Marijanović imao je odličnu prigodu za vodstvo ekipe trenera Pavišića, ali nije bio precizan. Isti igrač u 50. minuti ponovno je zaprijetio Crvenima iz Oriovca, ali je ostalo početnih 0:0. Raspoloženi Marijanović u 51. minuti krenuo je u kontru, ali ga je u tome onemogućio stoper Oriolika Matej Marušić koji je od suca Filipa Cindrića iz Nove Kapele zaradio crveni karton. Brojčanu prednost Novogradiščani nisu iskoristili te se pristupilo izvođenju 11.-eraca. Kao i protiv Marsonije u polufinalu Županijskog kupa junak za momčad iz  Nove Gradiške u finalu bio je još jednom mladi vratar Lovro De Villa koji je obranio udarce Kristijanu Luciću i Franji Biliću, dok je Valentino Kuzmić prebacio okvir gola. Za Slogu su precizni bili: Tomislav Marijanović, Ivan Benić i Fran Balunović za konačnih 3:0.

Oba kluba, novogradiška Sloga i Oriolik iz Oriovca predstavljat će kao finalisti kup Brodsko – posavsku županiju u 1. pretkolu Kupa Hrvatske.

Tekst: Josip Šebalj

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.