Sloga iz Borova je čini se prerasla ovaj rang

Trebao je ovo biti derbi kola jer su se susrele dvije maksimalne momčadi do toga trenutka no prema do sada viđenom teško će se susreti Sloge iz Borova moći okarakterizirati kao derbiji bez obzira na suparnika s druge strane i čini se da je prvak već sada izgledan. Rezultat susreta protiv Rusina je najveći argument ove teze i uvjerljiva pobjeda Berarevićeve momčadi govori puno toga no lopta je okrugla i ponekad vrlo nepredvidljiva. Prekaljeni igrači Sloge su vodili do pobjede, a istaknuli su se dvostruki strijelci Nikola Kosić i Davor Bratić, igraču Berareviću ponovo niti jedna minuta.

Dva je zabio i odlični Đorđe Kovačević potopivši lađu domaćina u Pačetinu u razmaku od samo devet minuta, a sjajan meč su odigrali takmaci u Vukovaru gdje je Radnički na kraju ostao bez ičega iako je imao vodstvo zahvaljujući Mateju Rajkoviću kojega je gost iz Bapske preokrenuo pogocima Filipa Gulke i Ivana Majačića pa se u završnicu susreta opet krenulo s polazišne točke kada za izjednačenje zabija Mihael Morduš, a onda u urnebesnoj završnici ponovo gost prelazi u vodstvo drugim pogotkom odličnog Gulke, a na najbolji mogući način odgovara svojim drugim pogotkom Rajković, ali da bodovi otputuju u Bapsku pobrinuo se Ivan Čolak u 90.minuti ovog izvanrednog meča.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
3 18.09.2022 15:30 Pačetin NK Sloga Pačetin – NK Bršadin 0:2
17.09.2022 15:30 Vukovar HNK Radnički (V) – NK Hajduk Bapska 3:4
19.11.2022 14:00 Lovas ŠNK Lovas – NK Sremac (I) -:-
18.09.2022 15:30 Borovo NK Sloga Borovo – NK Rusin 6:1

NK Sloga Pačetin – NK Bršadin 0:2 (Kovačević Đorđe 10′, 19′)
HNK Radnički (V) – NK Hajduk Bapska 3:4 (Rajković Matej 17′, 75′, Morduš Mihael 63′ / Majačić Ivan 27′, Gulka Filip 49′, 71′, Čolak Ivan 90′)
NK Sloga Borovo – NK Rusin 6:1 (Spasić Danijel 25′, Kosić Nikola 33′, 77′. Bratić Davor 45′, 55′, Sušić Siniša 86′ / Svitlanović Denis 68′)