Sloga i Omladinac u finalu kupa NS NG

Odigrana su oba polufinalna susreta kup NS Nova Gradiška nakon kojih smo doznali finaliste koji če se boriti za pehar najbolje momčadi saveza. Pobjednik će nastaviti svoj put u županijskom kupu preko kojega će tražiti vizu za pretkolo nacionalnoga kupa.

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška, NK “Sloga” je ugostila momčad “Slavonca” iz Nove Kapele. U teškoj i tvrdoj utakmici domaći su uspjeli izboriti pobjedu od 3:2. “Sloga” je već povela u 3. minuti zgoditkom Tomislava Marjanovića nakon greške u protivničkoj obrani. Gosti izjednačuju u 29. minuti golom Hrvoja Mikulića koji je za dlaku izbjegao zaleđe i glavom pogodio. Ipak, do kraja prvog dijela je “Sloga” uspjela povesti. U 41. minuti kontranapad je povukao Tomislav Marjanović koji fantastično pronalazi Matea Lončarevića, a ovaj odlaže za Silvija Mihića koji matira Maričevića za 2:1.

U drugom dijelu veliku priliku na samom početku je imao Marjanović koji je gotovo promašio nemoguće i s pet metara je njegov udarac završio iznad gola. Gosti to kažnjavaju golom Mateja Brkića u 64. minuti nakon nepažnje “Slogine” obrane. “Sloga” je do pobjedničkog gola došla u 88. minuti kada je Silvio Mihić probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i pogodio suprotni kut nemoćnog Maričevića za 3:2.

Sloga: L. De Villa, V. Medvedović(od 78. L. Sokić), M. Vlaović, L. Đaković(od 76. I. Kašljević), M. Lončarević, K. Grgić, M. Pavišić, L. Blazina, N. Eller, T. Marjanović(od 90. L. Šimunović), S. Mihić

Omladinac – Slaven 2:0

Evo dočekali smo i tu utakmicu nakon svih ovih covida, korona i ostalih bolesti. Pobjeda u polufinalu nagrada nam je i utjeha što se sezona nije nastavila jer mislim da bi do kraja bili u egalu i imali priliku biti prvi. Ali eto ostao nam je kup i to smo riješili u svoju korist pobjedom protiv jako dobrih gostiju iz Ljupine 2:0. Strijelci su bili Kuterovac i Alen Turkalj. Suđenje odlično. Sad je pred nama finale protiv novogradiške Sloge gdje ne idemo s bijelim zastavama. Hvala našim navijačima na podršci – rekao je za Sportalo trener pobjedničke momčadi Hrvoje Wdovjak