Sloboda iz Gornjih Bogićevaca povela kolo nakon uvodnih 90 minuta Druge ŽNL BPŽ “D”

Krenuli su u bitku za bodove D drugoligaši Brodsko – posavske županije pa se nakon uvodnih 90 minuta na vrhu našla Sloboda koja je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu nad gostom iz Lužana kojemu nije pripao niti počasni pogodak. Pet različitih strijelaca put do mreže našlo je tek u drugom dijelu kada je obrana Svjetlosti popustila i do kraja se raspala. Nešto manje raspoloženi, ali još uvijek dobro raspucani bili su strijelci u Davoru gdje je Posavac stekao rano vodstvo i držao ga do finiša utakmice kada gost ipak polaže oružje i u zadnjih dvadesetak minuta tri puta vadi loptu iz mreže.

Do prvih bodova stigao je domaćin u Rešetarima, a jedinu gostujuću ostvarili su u graničarskom derbiju igrači iz Laza na gostovanju u Magić Maloj. Bilo je tijesno i neizvjesno, a pobjedu je donio u 90.minuti Sven Mikerić. Bodovi su se razdijelili u Vrbovi i Starom Petrovom Selu uz dobro raspoložene strijelce. Tomislav Jurković je s dva pogotka očuvao bod Omladincu, a još jednu dobru pucačku sezonu najavili su sjajni strijelci Dino Dokuzović i Dario Kičić donijevši Slavoniji bod.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
1 28.08.2022 17:30 GORNJI BOGIĆEVCI NK Sloboda Gornji Bogićevci – NK Svjetlost 5:0
28.08.2022 17:30 VRBOVA NK Omladinac Vrbova – NK Soko 1970 2:2
28.08.2022 17:30 STARO PETROVO SELO NK Slavija Staro Petrovo Selo – NK Slavonija Bodovaljci 3:3
1 28.08.2022 17:30 REŠETARI NK Budućnost (R) – NK Mladost Brđani 2:0
1 28.08.2022 17:30 DAVOR NK Posavac (D) – NK Trenk 4:0
1 28.08.2022 17:30 MAGIĆ MALA NK Graničar Magić Mala – NK Graničar Laze 1:2

NK Sloboda Gornji Bogićevci – NK Svjetlost 5:0 ( Agatić Juro 45′, Pavleka Marin 51′, Tomić Goran 71′, Blažević Ivan 74′, Žepčan Alen 76′)
NK Omladinac Vrbova – NK Soko 1970 2:2  (Jurković Tomislav 5′, 66′ / Borić Davorin 20′, BURAZOVIĆ TONI 45′)
NK Slavija Staro Petrovo Selo – NK Slavonija Bodovaljci 3:3  (Štefanac Luka 32′, Šimunović Tomislav 53′, Smiljanić Tomislav 74′ / Dokuzović Dino 17′, Kičić Dario 42′, 63′)
NK Budućnost (R) – NK Mladost Brđani 2:0 (Ljubić Matej 30′, Bartolović Matej 43′)
NK Posavac (D) – NK Trenk 4:0 (Marjanović Marino 5′, Jurčević Filip 71′, Marjanović Alen 79′, Šišić Matija 89′)
NK Graničar Magić Mala – NK Graničar Laze 1:2
(Barta Karlo 63′ / Babić Josip 29′, Mikerić Sven 90′)