Slavonski derbi ipak je nakon trilera završio na strani Vukovara

Kao i njihove muške kolege, i odbojkašice u Superligi se približavaju kraju regularnog dijela sezone, a pred početak playoffa skupljaju se vrijedni bodovi koji bi mogli značiti bolje pozicije u razigravanju za naslov prvaka države.

U sklopu 20. kola igrao se slavonski derbi, u kojem su odbojkašice Enna Vukovara ugostile Osijek te su nakon trilera i 103 minute odbojke pobijedile 3:2 (19:25, 25:15, 14:25, 25:15, 15:6). Prvi set je sigurno pripao razigranim gošćama, koje su u Vukovar došle poremetiti dobre rezultate domaćina. Nakon slabije otvorene utakmice, Vukovarke su se stabilizirale te više nego sigurno osvojile drugi set u svoju korist. Treći set je bio preslika drugog, jedino je rezultat bio suprotan za obje ekipe, a u četvrtom setu se ponovila igra iz protekla dva seta te su Vukovarke ugurale utakmicu u rulet petog seta. U tom petom setu puno bolje su odigrale domaće igračice te su tako s vrlo sigurnih 15:6 ostavile 2 boda na domaćem terenu, a koja bi im mogla značiti puno u konačnom poretku nakon regularnog dijela sezone. Sljedeće kolo donosi gostovanje za Vukovarke kod Mladosti, a Osijek će u goste kod Kaštele.