/Slavonija zaustavila Radnički! 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA OSIJEK
slavonija ivanovac

Slavonija zaustavila Radnički! 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA OSIJEK

Sezona za osječke drugoligaše ipak nije gotova! Za to su se pobrinuli nogometaši Slavonije iz Ivanovca koji su na svom terenu nanijeli prvi poraz sezone Radničkom i tako stigli na četiri boda zaostatka. Derbi je bio vrlo zanimljiv, krenulo je sjajno za goste koji su već u 3. minuti imali prednost zahvaljujući Armandu Kajfešu. Zanimljivo je bilo sredinom prvog dijela, domaći nogometaši su serijski kupili kartone, po jedan u 20; 21. i 22. minuti. Kada se već činilo da će gosti iz Dalja na odmor s minimalnim vodstvom domaćin se vraća, u 43. minuti za 1:1. Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu Dino Vuknić koristi najstrožu kaznu i seli prednost na stranu Slavonije. U 71. minuti novo poravnanje, ovoga puta za goste pogađa Toni Jeremijaš, a tri minute nakon njega igrač Radničkog ponovno trese mrežu, ali vlastitu, Denis Kubica još jednom seli prednost na stranu Slavonije. U 78. minuti na naplatu dolazi karljivo skupljanje kartona, Srđan Radojčić je zaradio drugi žuti i stavio domaćina s igračem manje, no lider to do kraja nije uspio kapitalizirati pa se u borbu za vrh vratila neizvjesnost. Barem kada je riječ o konačnom prvaku, jesensku titulu je Radnički već odavno osigurao i proslavio.

Elektra je uvjerljivom pobjedom nad Erdutom ostala dovoljno blizu, a već u prvom proljetnom kolu imat će priliku do kraja zakomplicirati borbu za naslov. Erdut nije imao rješenja za dva Mateja, Šorli i Špoljarić zabili su po tri komada! Klas je na svom terenu sigurno slavio protiv Lia koji je doduše prvi došao do prednosti, ali je domaća momčad vrlo brzo napravila preokret i jesen završila na 4. mjestu. Inače sasvim solidnu jesen nogometaši Slavonca su pokvarili teškim porazom na gostovanju u Ernestinovu, Šisler i Bronzović bili su dvostruki strijelci za Slogu. Jedinu gostujuću pobjedu u posljednjoj jesenskoj dionici upisao je Liv koji je s 2:1 nadigrao Dunav, a osigurao ju je Danijel Tot u 82. minuti.

Ernestinovo:    NK Sloga          NK Slavonac     6 : 1

Ivanovac:        NK Slavonija     NK Radnički      3 : 2

Osijek:            NK Elektra         NK Erdut           9 : 1

Čepin:             NK Klas             NK LIO              3 : 1

Dalj:                NK Dunav          NK LIV 1949     1 : 2