Slavonija slavila u Semeljcima, Dračice pobjegle na +5

U subotu i nedjelju je diljem Đakovštine igrano 21. kolo đakovačke 2. ŽNL. Dračice su rutinski svladale fenjeraša iz Viškovaca, dok je u derbiju kola Polet poražen.

Dračičani su s teniskih 6:0 ispratili goste iz Viškovaca. Ponovno je đakovačku momčad predvodio fantastični Mihael Pongračić koji je postigao hattrick, a u strijelce su se upisali još Habada, Sivrić i Vidaković. U Semeljcima se igrao derbi kola gdje je drugoplasirani Polet dočekao trećeplasiranu Slavoniju iz Punitovaca. Poveli su Semeljčani pogotkom Kovača, no onda na scenu stupa briljantni kapetan Slavonije Mario Drga koji hattrickom donosi svojoj momčadi tri velika boda, a Polet na -5 u odnosu na Dračice. U Mandićevcu je Vinogradar očekivano stigao do domaće pobjede u susretu s Omladincem. Za domaće su pogađali Grgačević i Dražen Fehir. U Kešincima je do senzacionalne pobjede stigla budrovačka Slavonija koja je s ukupnih 6:2 došla do vrijednih bodova u borbi za opstanak. Slavonce je do pobjede predvodio sjajni Josip Zetović koji je postigao tri pogotka.

Šokadija je u nedjelju došla do velikog preokreta nakon što je HOŠK vodio pogotkom Zeke iz 11. minute. Međutim, domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat u posljednjih pet minuta susreta golovima Matića iz kaznenog udarca i Štefančića. U Trnavi su Domaći dinamo i Sloga odigrali miroljubivih 1:1. Sve se bitno dogodilo do 15. minute susreta, za Dinamovce je pogodio Željko Čečura, a samo dvije minute kasnije Pačarić zabija za poravnanje. Najveće su iznenađenje priredili Forkuševčani koji s s glatkih 0:3 slavili u Širokom Polju kod Hajduka. Za Jedinstvo su precizni bili Vočanec, Drlić i Paradžik.