Slavonija sigurno, Borinci ostavili Zrinski bez šanse

Nakon odličnih subotnjih susreta, danas je dovršeno 2. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci. Igralo se u Jarmini, Livani, Soljanima te Komletincima, a današnje dvoboje obilježio je odličan nogomet te pregršt odličnih poteza u kojima su gledatelji mogli uživati.

NK BORINCI – NK ZRINSKI 2:0

U Jarmini su domaći Borinci svladali Zrinski simultankom Gabriela Brlečića te su tako svoje današnje goste ostavili bez bodova nakon 2 kola, a sebi su osigurali prve bodove.

Od početka su domaćini bili odlučni u namjeri uzimanja prvih prvenstvenih bodova ove sezone. Domaći teren je bio savršena prilika za to, a to su i uspjeli na kraju. Već u 9. minuti Brlečić je postigao prvi gol na utakmici za 1:0. Igrao se u Jarmini odličan susret, a koji je svojim drugim pogotkom okrunio Brlečić u 36. minuti. Do kraja se mreže nisu tresle te tako nogometaši Zrinskog putuju praznih džepova kući.

Fer i korektna utakmica s obje strane. S obzirom na vremenske uvjete, tj. vrućinu, zadovoljan sam današnjom igrom. Danas smo izgledali bolje nego prošle subote i mislim da je danas zaslužena naša pobjeda. Gostu čestitam na fer i korektnoj igri i želim im sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo kupu koji ja za nas i naše selo povijestan pa idemo uživati u tome i nadamo se prolasku – trener domaćina, Saša Šest.

Zasluženo domaćin do pobjede. Mi smo nešto pokušavali, ali samo do protivnikovih 16 metara. Očekuje nas teška sezona i borba za svaki bod da bismo opstali u ligi. Što prije to shvatimo prije ćemo se prihvatiti rada i treninga – trener Zrinskog, Mladen Zadro.

NK TOMISLAV LIVANA – NK TOMISLAV CERNA 1:2

Odličan dvoboj se igrao i u Livani, gdje su se međusobno susreli imenjaci, nogometaši Tomislava. Na terenu ŠRC Kralj Tomislav bolje su se snašli gosti iz Cerne te kući nose i drugu pobjedu ove sezone.

Dobro su krenuli gosti iz Cerne te su u 16. minuti dobili kazneni udarac, a koji je u prvi pogodak na utakmici realizirao Vlatko Šimunac. Nije to poremetilo previše domaći Tomislav, a koji je pogotkom Vedrana Nikšića izjednačio na 1:1 u 30. minuti. Bilo je prilika s obje strane do kraja utakmice, no mreže su mirovale. Djelovalo je kako će završiti miroljubivim remijem, no Matej Jurakić je zamislio drukčije te je pogotkom u 90. minuti donio drugu pobjedu svojoj momčadi, a domaćine ostavio na pobjedi iz 1. kola.

Fer i korektna utakmica koju smo trebali puno ranije riješit. Momcima kapa do poda jer odigrali su top utakmicu. Puno smo promašili, previše, ali nagradilo nas  je jer smo vjerovali i željeli čak i u 90-toj. Domaćinu sretno dalje, a mi se okrećemo Soljanima. Strijelci Šimunac i Jurakić. Sportski pozdrav !!!- trener gostiju, Nikica Bartulović.

NK SLAVONIJA – NK RADNIČKI 3:1

Najefikasniji susret današnjeg programa igrao se u Soljanima, gdje je Slavonija ugostila Radnički. Htjela je Slavonija uzeti prvu pobjedu ove sezone nakon boda u 1. kolu, dok je Radnički htio isprati gorak okus nakon poraza na početku sezone.

Toni Salatović je danas odigrao simultanku te je postigao sva 3 pogotka za svoju momčad. Već u 10. minuti Salatović je načeo mrežu gostiju, dok je u 20. minuti povisio na 2:0. Nakon toga reagiraju i uporni gosti te smanjuju na 2:1 preko Stjepana Oreča u 55. minuti. Pokušao je Radnički doći do izjednačenja do kraja utakmice, no Salatović je ugasio sve nade gostiju pogotkom za 3:1 u 84. minuti dvoboja.

Zaslužena pobjeda “Slavonije ” 3:1(2:0) uz odlično otvaranje utakmice gdje nakon 20 minuta imamo 2:0, a imali smo dominaciju i posjed lopte cijelo poluvrijeme te promašili još 3 izgledne prilike. U nastavku utakmice smo pali, a gosti iz Županje smanjili iz jedine prilike na utakmici na 2:1 i utakmica je postala neizvjesna. Napravili smo zamjene i ponovo bili bolji, a Toni Salatović je postigao ponovo gol za 3:1 što je bio i konačan rezultat. Toni Salatović je postigao sva tri gola i moram mu čestitati na odličnoj igri. Kad sve zbrojimo potpuno zaslužena pobjeda i čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi. Suđenje odlično, korektno za obje ekipe. Sportski pozdrav iz Soljana. Gostima iz Županje želim puno uspjeha dalje u prvenstvu – trener Slavonije Milan Matijević.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Moramo bolje i to brzo. – kratko i jasno izjavljuje Bruno Ešegović iz redova Radničkog.

NK SLAVONAC – NK VARDARAC 0:3

Vardarac je i nakon drugog kola potvrdio svoju kandidaturu za vrhom prvenstvene ljestvice, iako je rano za govoriti o kraju sezone. Slavonac je u Komletincima ugostio ranije navedenog protivnika, a Vardarac je pokazao moć velikom pobjedom.

Pitanje pobjednika je bilo riješeno već u prvom dijelu, kad su gosti postigli dva pogotka. Stjepan Šimičić je u 27. minuti zabio za 0:1, a Luka Babić povećava na 0:2 u 38. minuti. Potvrdu današnje lijepe i sigurne pobjede donio je Šimičić, koji je u 75. minuti postigao svoj drugi pogodak na današnjem susretu te tako gosti kući nose drugu pobjedu ove sezone.

Čestitam ekipi na utakmici i zasluženoj pobjedi! Imali smo utakmicu pod kontrolom od početka do kraja i zasluženo pobjedili. Moram pohvaliti i izmjene koje su donjele potrebnu svježinu i mirnoću. Domaćinu sretno dalje. Sudačka trojka za svaku pohvalu! -za Sportalo je svoje mišljenje rekao trener pobjedničke momčadi, Marko Dinjar.