Slavonija pobijedila četvrtu zaredom, Osijeku nestvarna gol razlika

Odigrano je 6. kolo Kvalitetne lige mladeži prednatjecatelja i početnika. U kategoriji prednatjecatelja su tri utakmice odgođene (Osijek – Grafičar Vodovod, Željezničar – Marsonia i Vukovar 1991 – Donji Miholjac), a u kategoriji početnika dvije utakmice (Željezničar – Marsonia i Vukovar 1991 – Donji Miholjac).

U 6. kolu u kategoriji prednatjecatelja napetu su utakmicu odigrali Cibalia i Hypo Limač. Cibalia je povela 2:0 golovima Nike Jurčevića dok su gosti do poluvremena izjednačili golom Tonija Peraka i Ivana Bučme. 9 minuta prije kraja utakmice pobjedu Vinkovčanima donio je Noel Bošnjak te je tako Cibalia skočila na treće mjesto ljestvice. U ostalim utakmicama je Đakovo slavilo protiv Amatera u gostima rezultatom 2:6 ostavivši Amater na tri boda. Slavonija je na svom terenu pobijedila Legen 5:0 te došla do drugog mjesta i četvrte pobjede zaredom.

U kategoriji početnika najuvjerljivija je bila Slavonija koja je svoje vršnjake iz ekipe Legena pobijedila 8:0 dvama pogodcima Gabrijela Hrmića, Nikole Černušaka te golovima Noe Hela, Borne Šipoša, Patrika Zime i Noa Akmačića. Osijek je rezultatom 7:0 slavio protiv Grafičara te tako nastavio nestvarnu gol razliku od čak 34:0. U ostalim dvjema utakmicama Amater je pobijedio 2:0 Đakovo došavši do 12 boda. Cibalia je pobijedila Hypo Limač 7:2 i nanijela Hypo Limaču drugi poraz.

Iduće kolo prednatjecatelja i početnika na rasporedu je u subotu 16.10. i nedjelju 17.10.

Rezultati: početnici

NK Slavonija – ŠN Legen 8:0

HNK Cibalia – KNŠ Hypo Limač 3:2

NK Amater – HNK Đakovo Croatia 2:6

NK Osijek – NŠM NK Grafičar Vodovod 7:0