/Filip Bungić briljirao u derbiju, Kutjevo ponovno lider 3. HNL DESETO KOLO 3. HNL ISTOK
kutjevo vukovar

Nakon što je jučer Marsonia minimalnom pobjedom preuzela vrh ljestvice, danas je već ostala bez njega. Nakon kraće pauze na vrhu je ponovno momčad Kutjeva koja je iskoristila pobjedu Graničara nad do sada vodećom Slavonijom

GRANIČAR – SLAVONIJA 4:2

Težak ispit za Požežane počeo je na najbolji mogući način, ranim pogotkom. Već u sedmoj minuti Slavoniju je u vodstvo doveo Tomislav Žuljević. Graničar je do poravnanja došao u 34. minuti kad je sjajan pogodak zabio Josip Lešić. Bio je to početak velikog preokreta kojeg su kreirala dva Hrvoja. Kapetan Hrvoje Miličević je zabio za 2:1, a onda dva puta Hrvoje Hodak za veliku prednost Graničara koju je u završnim minutama tek malo ublažio Tomislav Žuljević svojim drugim današnjim pogotkom.

– U odličnoj utakmici zasluženo pobjedili odlične goste iz Požege koji su otvorili utakmicu pogotkom u 10.minuti. Poslje gola gosti su bili puno bolji i držali kontrolu nad utakmicom. U 38. minuti Lesic poravnava rezultat i onda smo samo mi bili na terenu. Drugo poluvrijeme postižemo 3 pogotka i sigurno privodimo utakmicu kraju. Gosti su ublazili poraz u zadnjim minutama. Iza nas je jako težak i naporan tjedan gdje smo postigli sve 3 pobjede i igrači su pravi karakterni momci koji zaslužuju sve pohvale – riječi su trenera Graničara Dražena Ilića.

Mi smo danas čak i dobri bili u većem dijelu utakmice iako smo na kraju izgubili. Prvi gol domaćina je nešto što se rijetko viđa, zaista sjajan, druga dva su iz prekida, dakle naše nepažnje. Kod 3:1 smo pogodili vratnicu, da je to ušlo možda bi se i vratili. Nemam što zamjeriti svojim dečkima, te individualne greške su sastavni dio nogometa, vjerojatno i mi nekada tako dođemo do pobjede pa se veselimo, sada je tako našem protivniku. Čestitam Graničaru na zasluženoj pobjedi – izjava je Dalibora Bognara, trenera Slavonije.

županja

KUTJEVO – VUKOVAR 2:0

Vukovar se uspješno branio do sredine prvog poluvremena kad je Mario Majstorović pogodio za vodstvo Zelenih. Kada je u završnici prvog dijela za 2:0 zabio Luka Banić bilo je jasno da bodovi ostaju u Kutjevu, samo su se čekale vijesti iz Županje hoće li se Čuljkova momčad vratiti na vrh 3. HNL ili će ostati drugoplasirana. Dok su u drugom dijelu u Kutjevu mreže mirovale, Graničar se pobrinuo da Zeleni ponovno dođu na prvo mjesto. A prošle sezone ih je u tome uporno spriječavao..

– Pobjeda koja je mogla biti i uvjerljivija da smo bili malo precizniji. Do poluvremena smo poveli 2:0 i u drugome dijelu mirno priveli utakmicu kraju. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri te sretno u nastavku prvenstva – rekao nam je Ante Budimir, kapetan Kutjeva.

– Prije svega želim čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi smo loše, mlako ušli u utakmicu i našim greškama otvorili domaćinu put do pobjede. To nikako ne umanjuje zasluženost pobjede domaćina koji je u prvom poluvremenu bio puno, puno bolja momčad. U nastavku smo koliko toliko uspostavili ravnotežu, stvorili smo i nekoliko opasnih situacija, no do pogotka nismo stigli. Još jednom čestitke Kutjevu i sretno u nastavku sezone – kazao je trener Vukovara Željko Mažar.

kutjevo

BEDEM – ČEPIN 1:3

Derbi kola ponudio je ono što se od njega i očekivalo, tvrdu i čvrstu utakmicu u kojoj je Čepin stao u blok i vrebao svoju šansu iz kontri koje preko Bungića, Gele i Ivića rade najbolje u ligi! I dočekali su tu priliku u završnici prvog poluvremena, strijelac je bio Filip Bungić. U nastavku nekoliko promašenih prigoda gostiju, što je u 77. minuti kaznio Ivan Koledić koji je poravnao na 1:1. Ipak, u samoj završnici Bungić se još jednom promeće u velikog junaka Čepina, zabija u 89. i 90. minuti! Nastavak je ovo velike serije Čepina protiv Bedema, iako su zeleni, Bedemu su definitivno crna mačka!

filip bungić filip jakovljević

– Čestitam Čepinu na zasluženoj pobjedi. Sve ono št smo znali se i dogodilo, mi smo igrali a oni su stvarali šanse. Nije mi jasno kako ne možemo shvatiti da se nogomet igra 90 minuta, da se mora biti koncentriran čitavo vrijeme. Nakon Vukovara ponovno prosipamo bodove na isti način, stvarno sam ljut i razočaran u svoju ekipu, to je sve što mogu reći nakon ovakve utakmice – za Sportalo je rekao Josip Raić Sudar.

– Još jednom se pokazalo da nismo stablina ekipa, da možemo sve pobjediti ali i od svakoga izgubiti. Kod 1:0 smo imali 2-3 mrtve šanse koje nismo iskoristili nakon čega nas je Bedem kazio. Oni se nisu zadovoljili bodom, krenuli su naprijed i ostavili nam dosta protora što smo mi iskoristili i zasluženo slavili. Mogu reći da nam se sad vratilo ono protiv Slavije. Kako sam i najavio bila je to otvorena utakmica s dosta prilika, gledatelji su sigurno mogli uživati. Čestitam mojim igračima na odličnoj partiji, danas smo stvarno izgledali kao momčad, svi su igrali obranu svih 90 minuta, a i svi su sudjelovali u napadu. Bili smo čvrsti, agresivni i brzi, jako sam zadovoljan današnjom partijom. Čestitke i Bedemu na dobroj i korektnoj utakmici i želim im uspješan nastavak sezone – rekao je za Sportalo trener Čepina Igor Toth.