Slavonci u glavnim ulogama u dvoboju Gorice i Istre

Za Slavonce je 30. kolo 1. HNL krenulo na najbolji mogući način, nadamo se da će tako nastaviti prije svega nogometaši Osijeka.

30. kolo otvoreno je susretom Gorice i Istre, bodovi su podijeljeni, Samir Toplak i dalje ne zna za poraz, a oba strijelca su – Slavonci. U 55. minuti prednost gostima s najvećeg hrvatskog poluotoka donio je Dion Drena Beljo udarcem s bijele točke. Sjajne igre ove sezone prometnule su mladog Vinkovčanina u izvođača kaznenih udaraca. Još jedan razlog da se u Osijeku zapitaju je li trebao na posudbu, iako, i da je među Bijelo plavima tko zna kad bi dočekao priliku s 11 metara. Nije dugo Istra bila u prednosti, nakon samo 7 minuta, u 62. Josip Mitrović zabija za pokazat će se kasnije konačnih 1:1. Prvi je to ovosezonski prvenstveni pogodak bivšeg juniora Cibalije, vjerujemo ne i posljednjih jer je u prošlom izdanju HNL-a postigao četiri.