/Slavonac rutinski potvrdio titulu, Lipik uvjerljiv protiv Hajduka MEĐUŽUPANIJSKA LIGA SLAVONSKI BROD - POŽEGA
slavonac bukovlje

Danas su odigrana prva tri susreta 13., odnosno posljednjeg jesenskog kola Međužupanijske lige Slavonski Brod – Požega, a već je u njima pala najveća odluka, ona da je poznat jesenski prvak, a poznato je i tko će biti fenjeraš tokom zimske stanke.

SLAVONAC – KUZMICA 3:0

U Bukovlju je proslavljena jesenska titula. Uoči sezone malo tko je Slavonac vidio na tronu, no Petrovićeva momčad odradila je sjajan posao i na kraju baš nitko nema pravo reći da je titula nezaslužena, dapače! Atraktivan, napadački nogomet u malonogometnom stilu morao je zadovoljiti sve koji su ih pratili, a nažalost to je bio prilično malen broj ljudi, na posljednjoj utakmici sezone okuplo se samo 50ak gledatelja što je prilično neshvatljivo. Slavonac je protiv ponovno izostancima desetkovane Kuzmice krenuo na najbolji mogući način, već u šestoj minuti Josip Padrić pogodio je za vodstvo, a pred odlazak na odmor prednost je iz kaznenog udarca povećao Matej Brkić. Isti igrač je u 62. minuti iz novog jedanaesterca zabio za konačnih 3:0 i početak slavlja Slavonca!

– Znali smo što nam današnja utakmica nosi, krenuli smo odlučno i na najbolji mogući način otvorili utakmicu, a onda smo bili još opušteniji i pred poluvrijeme zabili i drugi gol. na poluvremenu smo se dogovorili da krenemo i po treći, da se ne povučemo nego pokušamo do kraja slomiti utakmicu, i to nam je pošlo za rukom i na kraju mislim da je naša pobjeda potpuno opravdana. Zahvalio bih i čestitao mojim dečkima na današnjoj pobjedi i naravno na jesenskoj tituli, odradili su veliki posao, svaka im čast! Uživat ćemo tokom zime u ovom što smo odradili a onda se i dobro spremiti za proljeće i pokušat nastavit u sličnom ritmu – zadovoljan je trener jesenskih prvaka Mario Petrović.

bukovlje

LIPIK – HAJDUK 3:0

U lokalnom derbiju Lipik je iskoristio prednost domaćeg terena ali i iskustvo u svojim redovima kojim je slomio goste iz Pakraca. U samoj završnici prvog poluvremena trener Lipika Ognjen Kafka donio je prednost svojim suigračima, a onda je početkom drugog poluvremena povukao još bolji potez, svoje mjesto u momčadi prepustio je Valentinu Jiraseku koji je svom bivšem klubu isporučio dva komada i donio Lipiku na kraju uvjerljivu pobjedu.

– Iako valja reći da je Hajduk došao bez nekoliko važnih igrača, pa im se rano ozljedio kapetan što je sigurno utjecalo na njihovu izvedbu, mi smo danas odigrali odličnu utakmicu, dominirali smo, napadali i na kraju potpuno zasluženo pobjedili. Mislim da je utakmica bila vrlo dobra, da se imalo što vidjeti. Mi smo na kraju jeseni popravili dojam s početka, za proljeće ćemo se dobro spremiti i pokušat nastavit u ovom ritmu, ako se otvori prilika i još se primaknuti vrhu iako nas čeka dosta težak raspored – komentar je Ognjena Kafke, trenera Lipika.

– Ekipa Lipika je danas bila bolja u avim segmentima nogometne igre i zbog toga su došli do uvjerljive i potpuno zaslužene pobjede. Mi smo, naravno, očekivali bodove iz ove utakmice i pri*ljučak sredini tablice ali u sportu često nije onako kako planiraš. Odigrali smo najslabiju utakmicu ove sezone izgubili i čestitamo Lipiku na pobjedi – poručio je trener Hajduka Siniša Grubišić.

lipik

JAKŠIĆ – POŽEGA 1:1

Jakšić je po tko zna koji put u završnim minutama ostao bez bodova, da utakmice traju recimo 80 minuta sada bi bili bezbržni u sredini ljestvice, ovako moraju čekati sutrašnji rezultat iz Sikirevaca da vide hoće li preuzeti fenjer. Počelo je odlično za Pažinovu momčad, kapetan Domagoj Kovačević još je jednom pokazao da ima top u nogama, pogodio je iz slobodnog udarca za vodstvo Jakšića u 70. minuti. U 88. minuti Požega ipak dolazi do boda, strijelac je bio Andrej Miler.

Utakmica odigrana po kišnom vremenu, mogu reći da sam zadovoljan angažmanom svojih igrača da smo tako pristupili u prošlim utakmicama imali bi sigurno više bodova. Danas samo stvorili nekoliko izglednih situacija koje nažalost nismo iskoristili. Igrači Požege su nam praktički opalili jednom u okvir gola i zabili opet 5 minuta prije kraja. Na takvim situacijama moramo poraditi za drugi dio sezone. Čestitam i igračima Požege na fer i korektnoj utakmici. Suci po mojoj procijeni na visini zadatka – izjava je Darija Pažina, trenera Jakšića.

– Danas nije bilo baš puno nogometa pa se i nema šta komentirati. U glavnoj ulozi je bio sudac koji je zalutao na nogometni teren. Danas je imao bezbroj loših odluka protiv obadvije ekipe. Želim naglasiti da je danas dosudio prekršaj za slobodni udarac koji nije niti postojao i iz kojeg su domaći igrači postigli pogodak opravdanje mu je bilo da ni prošlo kolo sudac nije dosudio penal za Svačić pa je eto on odlučio provesti neku svoju pravdu, žalosno ali istinito. Domaćoj ekipi čestitam na fer i korektnoj utakmici – komentar je trenera Požege, Krunoslava Podoljaka.