/Omladinac uzeo bod u Bukovlju, Svačić u Lipiku PETO KOLO MEĐUŽUPANIJSKE LIGE SLAVONSKI BROD - POŽEGA
slavonac bukovlje omladinac gv

Danas su odigrana prva tri dvoboja petog kola Međužupanijske lige Brod – Požega nakon kojih se momčad Slavonca iz Bukovlja pridružila ostatku lige i završila svoj makismalni niz. Samo tri pogotka u tri utakmice, odnosno sva tri u Kuzmici..

SLAVONAC – OMLADINAC  0:0

Vodeća momčad lige na svom je terenu ugostila Omladinac i po prvi put utakmicu završila a da nije uzela sva tri boda. No ostali su neporaženi, na računu je novi bod te su i dalje vodeća momčad lige.

Jedna čvrsta, borbena utakmica. Znali smo da je gost tvrda momčad, da će doći da ne izgube i da ćemo se mučiti. Tako je i bilo, nije tu bilo puno nogometa, 90 minuta je prošlo bez prave šanse bilo na jednoj bilo na drugoj strani. Rezultat je na kraju realan, samo mi je žao gledatelja kojih je bilo dosta da nisu vidjeli poneki gol – riječi su Marija Petrovića, trenera Slavonca.

– Utakmica je bila dosta tvrda i bez puno prilika na obe strane i mislim da je nerješen rezultat najrealniji – mišljenje je Ivana Pavkovića, trenera Omladinca.

bukovlje

LIPIK – SVAČIĆ 0:0

Jedan od derbija čitave lige gledano iz perspektive najava uoči sezone. I Lipik i Svačić imaju visoke ambicije u ovoj sezoni,

Stvarno jedna odlična utakmica, sigurno vrijedna kojeg ranga iznad 4. lige. Svačić je momčad koja će se sigurno boriti za vrh i plasman u 3. HNL za što definitivno imaju kvalitete. No danas ni Lipik nije ništa zaostajao za njima iako smo imali nekoliko važnih izostanaka. Čak bih rekao da smo za nijansu bili i bolja momčad. Sve pohvale i jednima i drugima, bio je to pravi nogomet – kazao je Vjeran Simunić, trener Lipika.

– Izjednačena utakmica, nije bilo puno šansi ni na jednoj ni na drugoj strani pa je rezultat zaista najrealniji. Možda bi da smo imali malo više hrabrosti stigli i do pobjede, no zadovoljni smo i ovako, vjerujem da i domaćin može biti zadovoljan. Dobra su momčad, vrlo korektni i sretno im u nastavku sezone – kazao je nakon utakmice Mario Tadić, trener Svačića.

lipik

KUZMICA – JAKŠIĆ 2:1

Susjedski derbi i borba za veoma bitne bodove koji donose mir u nastavku sezone donio je slavlje Kuzmičanima koji su tako isprali gorak okus iz prošlog kola. Filip Novak je u posljednjim trenucima prvog dijela donio prednost domaćinu, a sredinom nastavka poduplao ju je Luka Rotim. U završnim minutama utakmice u jednoj gužvi najbolje se snašao Željko Parobek koji je smanjio na 2:1, no do kraja Jakšić ne uspjeva poravnati iako je imao vrlo lijepu priliku.

helda interijeri 300x100

– Tvrda, izjednačena utakmica. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji, mi smo se probudli u drugom dijelu, no nije nas sreća nagradila da se vratimo, nismo iskoristili šansu za izjednačenje u 90. minuti utakmice. Ostaje žal, ali idemo dalje iz utakmice u utakmicu – rekao je Dario Pažin, trener Jakšića.