Slavonac na pogon Špoljara do finala Kupa

Danas se u Bukovlju igrala prva polufinalna utakmica Županijskog kupa Brodsko-posavske županije u kojem su se sučelili domaći Slavonac i Omladinac iz Starog Topolja. Na kraju je slavio trećeligaš koji je s visokih 5:0 ispratio goste put Starog Topolja.

Iako je domaća momčad u susret ušla angažirano i s vrlo jakom postavom, Slavonac nije uspio naći put do mreže gostujućeg vratara Sudića. Petrovićeva je momčad pitanje pobjednika riješila u razdoblju od 52. do 55. minute za koje su vrijeme postigli tri pogotka. Početkom drugog dijela je za vodstvo domaćih pogodio Leon Špoljar., a isti je igrač u 54. minuti udvostručio vodstvo Slavonca svojim drugim pogotkom na utakmici. Nogometaši Omladinca nisu se ni snašli, a već je za visokih 3:0 pogodio Nikolić. U 62. minuti ponovno je precizan bio Špoljar, koji je i u 74. minuti pogodio četvrti put na utakmici i postavio konačnih Slavonac pet, Omladinac nula.

Petrović je nakon visokog vodstva uspio i odmoriti nekoliko ključnih igrača za posljednje kolo 3. HNL koje se igra u subotu, a u kojem Slavonac mora jurnuti po sva tri boda u domaćem susretu s brodskom Marsoniom. Marsa pak svoje polufinale igra sutra kada će ugostiti ekipu Croatie iz Tisovca, a veliko je finale na rasporedu 01. lipnja.