Slavonac iz Nove Kapele u finalu kupa NS Nova Gradiška

Slavonac iz Nove Kapele je izborio nastup u završnici kupa saveza Nova Gradiška nakon što je uz peripetije oko odigravanja konačno dobio priliku odigrati susret protiv Slavena te na kraju uvjerljivom pobjedom odjurio prema Slogi.

Nakon što je prvotno utakmica polufinala kupa NSNG između domaćina NK “Slaven” Ljupina i  Slavonca trebala biti odigrana u srijedu, zbog iznenadnog naleta snijega je odgođena za 24 sata te je ista odigrana jučer. Slavonci su pokazali da su kvalitetnija momčad u ovom trenutku od domaćina te zasluženo slavili rezultatom 0:4. Na samom početku utakmice gosti gađaju vratnicu preko Hrvoja Mikulića, a nedugo zatim, domaćini imaju veliku priliku koju ne iskorištavaju.
U drugoj polovini prvog poluvremena gosti ipak dvama pogocima Josipa Mijića i jednim Karla Grgića dolaze do visoke prednosti s kojom odlaze na predah. Početkom drugog dijela Josip Gospočić spretno postiže pogodak za konačan rezultat. Domaćini su u posljednjih 10-ak minuta stvorili nekoliko situacija pred gostujućim vratima, ali siguran je bio Marko Maričević. Već u srijedu, 14. travnja, po rasporedu se igra finale kupa, a protivnik Slavoncu je NK “Sloga” Nova Gradiška.