Slavonac i Vardarac pobjedama zadržali korak s liderima, Viljevo pregazilo Popovčane

Danas je odrađeno posljednjih 5 utakmica šestog kola osječko baranjske 1. ŽNL nakon što su jučer Jedinstvo i Fešk te Đurđenovac i Torpedo remizirali, a Baranja upisala nove bodove domaćim slavljem nad Bratstvom te se primaknula vodećem dvojcu na samo 3 boda zaostatka.

SLAVONAC – RATAR 3:0

Iako gosti žale za ne sviranim kaznenim udarcem u samom otvaranju utakmice, na kraju uvjerljiva i zaslužena pobjeda Slavonca koji je na najbolji mogući način najavio seriju jakih utakmica koje ga čekaju. U prvom dijelu Slavonac je dva puta matirao Barića, načeo ga je Zoran Ratković, nastavio sa po golom u prvom i drugom poluvremenu Vlaho Baban.

– Utakmica za nas vrlo bitna jer nam sada dolaze teške utakmice tako da smo ušli u utakmicu odgovorno i ozbiljno i na poluvremenu vodimo sa 2:0. Drugo poluvrijeme je bilo slično kao i prvo imamo inicijativu te zabijamo i 3 gol. Promijenili smo svih 5 igrača i svi su dobro ušli u utakmicu. Hvala mojim dečkima na trudu i zalaganju te sada se okrećemo FESKU. Hvala i navijačima na podršci – poručio je Dubravko Perošević, trener Slavonca.

HAJDUK M. – OMLADINAC 2:2

Sigurno gosti iz Josipovca imaju za čime žaliti nakon ovog dvoboja. Imali su 2:0 vodstvo golovima Janika Kukučke, dobivenu utakmicu u posljednjim trenucima iako je Hajduk još u prvom dijelu preko Izidora Plužarića uspio smanjiti. U sudačku nadoknadu ušlo se s vodstvom gostiju koji su na kraju zahvaljujući Vlatku Alšiću kući otišli samo sa jednim bodom.

Kada kažu bod u gostima izgleda lijepo ali kada vodiš dva puta i u 92 minuti domaćini izjednače onda ne mogu biti zadovoljan s tim bodom. Utakmica fer i korektna kao i sudačka trojka – izjavio je Igor Smoljo, trener Omladinca.

VARDARAC – METALAC 4:2

Nakon kraće krize Vardarac se vratio pobjedama, nakon zanimljivih i efikasnih 90 minuta Dinjarova momčad došla je do slavlja protiv Metalca koji ostaje na više nego skromnom bodu u dosadašnjem dijelu sezone. A počelo je dobro po momčad Metalca, Zvonimr Horvat im je donio početnu prednost, no na odmor s vodstvom odlazi Vardarac za kojeg su pogađali Zvonimir Lendić i Andrej Čaušić. Nastavak gosti iz Osijeka otvaraju još bržim golom, Marko Barišić zabio je za 2:2, no odgovor Vardarca je eksperesan, u sljedećem napadu Mateo Miličić vraća prednost na stranu Zelenih, da bi 10ak minuta kasnije Žan Drahotuski pospremio i četvrtu loptu iza Blagojevića i postavio konačni rezultat ove utakmice.

Kod nas izgleda ne može bez malo drame. Čestitam igračima Metalca na fer i korektnoj utakmici. Mi smo odradili dobru utakmicu i zasluženo pobijedili! Čestitao bi i sudačkoj ekipi na fer i korektnom suđenju – poručio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

VILJEVO – HAJDUK P.

Viljevo je do nogu potuklo goste iz Popovca, po tri komada u prvom i tri u drugom poluvremenu više nego jasno svjedoče dominaciji Vincetićeve momčadi. U provom dijelu strijelci su bili Pavao Vicić, Toni Lukić te Slaven Golub, dok su u nastavku potop Hajduku priuštili Toni Šmaguc koji je zabio dva, te Marko Vincetić koji je stavio točku na i sjajne predstave svoje momčadi.

– Čestitam domaćinu na pobjedi. A mi se okrećemo Motičini, dečki glavu gore i idemo dalje. Suđenje nije bilo na nivou lige – izjava je gostujućeg trenera Ivice Kramara.

MOTIČINA – RADNIK 3:1

Nakon lošeg ulaska u sezonu Motičina je ulovila formu i treće kolo u nizu osvaja sva tri boda i sigurno se penje prema vrhu ljestvice. Hrvoje Stuparić je domaćinu donio prednost već u 7. minuti, sredinom prvog dijela goste u egal vraća Petar Peršić, no zahvaljujući golu domaćeg Peršića, Dine, Motičina na odmor ide s golom prednosti. Jedini strijelac u drugom dijelu bio je Matko Mikola koji je zapečatio domaće slavlje u 86. minuti.

Zaslužena pobjeda domaćina, danas veliki broj nedostataka u mojoj ekipi praktički bez klupe smo došli kod neugodnog domaćina. Sretno im dalje i pohvale sudačkoj trojci  – izjavio je Miroslav Čelar, trener Radnika.