Slavljem Slobodnice i remijem Zadrugara i Mladosti kompletirano 1. kolo MŽNL SB-PŽ!

Susretima u Oprisavcima i Slobodnici kompletirano je prvo kolo nove natjecateljske sezone MŽNL SB-PŽ! U nedjeljnom programu bodove su podijelili Zadrugar iz Oprisavaca u dvoboju sa NK Mladost Sibinj , dok je vrijednu domaću pobjedu upisala NK Slobodnica slavljem 2:1 nad novim međužupanijskim ligašem NK Psunj Sokolom iz Okučana.

NK ZADRUGAR OPRISAVCI – NK MLADOST SIBINJ 1:1

Trećeplasirana momčad prošle sezone NK Zadrugar iz Oprisavaca obilježio je prvi neriješen ishod kola u srazu sa dvanaestoplasiranom iz prošle sezone NK Mladosti iz Sibinja sa konačnih 1:1. Anto Gavran doveo je Mladost Sibinj u vodstvo u 39. minuti susreta, dok je konačnih 1:1 postavio Marko Kolesarić u 65. minuti susreta. Terenska prednost pripala je domaćinu, prigode gostu pa je možda ovaj neriješen ishod i najrealniji.

“Prava prvenstveno utakmica,rezultat utakmice je realan mada moram reći da je na kraju nas golman obranio 2 sto postotne šanse.Imali smo i mi svojih prigoda ali ih nismo uspjeli realizirati. Pohvala i sudačkoj trojici na odradenom poslu.” – Braslav Ostojić, NK Zadrugar

-“Prvih 10 minuta domaćin je visoko pritisnuo te smo se mi malo povukli i bila je utakmica loša za gledatelje jer se igra stalno preskakala. Nakon početnog presinga domaćina, mi preuzimamo igru te gradimo napade.
Gavran je zabio za vodstvo te se tako otišlo na predah. U drugom poluvremenu domaćin se diže visoko i iz naše pogreške, zabijaju za 1-1. Nažalost, Čudina je fulao dvije velike prigode, točnije golman mu je obranio.
Utakmica je bila odlična za gledatelje te ovim putem želim zahvaliti domaćinu na fer i korektnoj igri. Pohvalio bih suce također, odsudili su odlično utakmicu. Još jednom čestitke domaćinu i želimo im sreću u nastavku prvenstva!” –Ilija Vrbanić, igrač NK Mladost Sibinj

NK SLOBODNICA-NK PSUNJ SOKOL OKUČANI 2:1

Desetoplasirana iz prošle natjecateljske sezone NK Slobodnica u okviru prvog kola na domaćem terenu dočekala je novog prvoligaša NK Psunj Sokol iz Okučana. Junak susreta za domaćina sa dva pogotka u prvom poluvremenu (17. i 33. minuta) bio je Karlo Frigić, dok je u osmoj minuti drugog poluvremena na 2:1 uspio smanjiti Armin Abazi. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa bodovi ostaju u Slobodnici.

“Zaslužena ali teška pobjeda protiv Okučana imali smo priliku da se odljepimo sa dva na tri i više razlike ali nismo realizirali šanse stigla nas je kazna i živili smo na rubu do kraja utakmice kada su gosti postigli zgoditak i onda smo imali prilike da se dignemo za bar gol više ali nismo uspjeli možda je ova pobjeda tim više i slađa 2:1 je rezultat koji sam po sebi govori da je bilo jako čvrsto i borbeno, čestitam gostima na korektnoj igri a posebno svojoj ekipi što su danas pokazali svoju moć i karakter i nadasve borbenost koja je i donijela ovu pobjedu.” – Dinko Rosandić, Slobodnica