Slavlje Osijeka: Mierez srušio Rijeku

Nakon poraza u velikom derbiju na Maksimiru Osijek se vratio pobjedama i još jednom potvrdio da je zrela momčad, da jedan korak unazad ne može pokolebati Bijelo plave te da će se do kraja sezone voditi velika bitka sa Dinamom za naslov prvaka.

OSIJEK – RIJEKA 2:0 (Mierez 25′, 69′)

Osijek – Gradski vrt. Bez publike.

Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Radić i Pepur. Četvrti sudac: Krečak. VAR: Zebec. AVAR: Zobenica. Delegat: Glavina.

OSIJEK: Ivušić – Škorić, D.Lončar, Čeberko – Silva (od 80. Jurčević), Žaper, Brlek – (od 12. Jugović), Miloš – Kleinheisler (od 80. Pilj) – Mierez, Bohar (od 71. Erceg). Trener: Nenad Bjelica.

RIJEKA: Nevistić – Arsenić, Galović, Escoval – Tomečak, Mudražija, Čerin, S.Lončar (od 58. Drmić), Vukčević (od 72. Štefulj)- Andrijašević (od 77. Murić) – Kulenović. Trener: Simon Rožman.

Osijek je zabio u 25. minuti nakon ubacivanja iz kuta, strijelac je Mierez! Prvo je loptom glavom igrao Škorić, proslijedio pred sam peterac gdje ju Mierez šalje u mrežu. To je Osijekovom najboljem strijelcu već 13. ovosezonski gol. Bila je to kruna bolje igre Bijelo plavih u otvaranju utakmice. Isplatio se trud argentinskog napadača i u drugom dijelu kada je u 69. minuti ostao uporan do kraja i dočekao veliku grešku Ivana Nevistića. Htio je riječki vratar nakon povratne mu lopte dodati do svog suigrača ili je ispucati, osujetio je to Mierez i lagano pospremio u mrežu za 2:0. Ovakvom Osijeku to je dovoljno za sigurnu i mirnu završnicu u kojoj Rijeci nisu dozvolili ništa, pred Ivušićem nije stvorena niti jedna opasnija situacija i bodovi zasluženo ostaju u Gradskom vrtu.