/Slavlje Đakovčanki u Dardi, pobjeda Olimpije REMI BROĐANKI, PORAZ BARANJE
žrk olimpija fb

Slavlje Đakovčanki u Dardi, pobjeda Olimpije REMI BROĐANKI, PORAZ BARANJE

Nakon četiri odigrana kola i nove pobjede nad Pitomačom Olimpija je i dalje naš najbolji predstavnik na odličnoj četvrtoj poziciji sa samo dva boda manje od prvoplasirane Zeline. Uspješne su bile i Đakovčanke koje su slavile na gostovanju u Dardi, a premijerni bod su osvojile rukometašice Broda na svom parketu protiv gošći iz Đurđevca. Osim Darde poraz su doživjele i rukometašice Baranje pa su ove dvije ekipe i dalje na začelju bez bodova.

U utakmici prepunoj nervoze protiv borbene ekipe iz ŽRK Pitomača djevojke iz ŽRK Olimpija su uspjele sabrati glavu i izvući pobjedu. Tijekom utakmice bilo je dosta obrata rezultata. Protivnice iz Pitomače ušle su bolje u utakmicu i povele rezultatom 0:2. Nakon toga domaće djevojke izjednačavaju rezultat i prelaze u vodstvo te prvo poluvrijeme završava rezultatom (16:12).
U nastavku utakmice gostujuća ekipa, već u 34. minuti, dolazi do izjednačenja 16:16 te je trener domaćih igračica primoran zvati time out već na samom početku drugog poluvremena. Nakon toga utakmica se odvijala gol za gol. Koliko god se domaća ekipa odvojila borbene gošće su stizale rezultat. Tek u zadnjih 10. minuta domaće igračice uspijevaju očuvati rezultat i ostvaruju treću pobjedu za redom što im donosi 4. mjesto na tablici.

RK OLIMPIJA : ŽRK PITOMAČA 31:28 (16:12)

Za domaću ekipu nastupile su: K. Barišić, L. Lučić, D. Dorić, M. Matasović (2), A. Šijaković, M. Matota (3), S. Matijević (2), P. Pavošević, J. Krajnović (7), H. Krištić, N. Vlašić (6), M. Tomas (1), I. Zirn (10), K. Kušenić, J. Dorić

Za gostujuću ekipu igrale su: L. Krstanović, A. Božić (4), N. Ferić (9), T. Štefanec (7), A. Bralas (3), S. Martinčević, M. Jug, N. Pintarić, M. R. Magić (3), L. Crlenjak, L. Relić, L. Brkić (1), D. Šandrovčan (1) (FB Olimpija)