Slavlja oba Borca, Radnički trijumfalno u Otoku

Danas je na terene izašlo prvih šest momčadi u sklopu 31. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovce. Lideru je na noge stigao Tomislav iz Cerne, u osječkom je Donjem gradu gostovao Borac iz Bobote, dok su derbi u borbi za petu poziciju igrali Otok i Radnički iz Meca.

BORAC (KV) 3:1 TOMISLAV (C)

U sportskom je centru u Kneževim Vinogradima domaći Borac dočekao goste iz Cerne. Iako u prvom dijelu nije bilo pogodaka, u drugom su gledatelji mogli vidjeti čak četiri. Balatinčevi su momci došli do prednosti preko kapetana Marka Prugovečkog, a prednost je udvostručio mladi Brdar nekoliko minuta poslije. Kako nema opuštanja za domaću momčad potvrdio je Božić, ali točku na i stavio je fantastični Prugovečki svojim drugim pogotkom. Borac je vodeći tri kola prije kraja, a Balatinčeva momčad i dalje ovisi samo o svojim rezultatima, iako vjerujemo da će s nestrpljenjem čekati sutrašnji rezultat iz Bošnjaka.

Teška i tvrda utakmica, onakva kako smo i očekivali protiv jako dobre ekipe iz Cerne. U prvom poluvremenu smo imali jednu dobru priliku koju nismo iskoristili, a gosti su prijetili iz kontranapada.vDrugo poluvrijeme odlično otvaramo s brzim golom, nakon toga dolazimo do drugog gola i umjesto da utakmicu mirno provedemo kraju mi primamo glupi gol i ponovno utakmica vraćamo u neizvjesnost i tu su gosti imali dobru priliku za izjednačenje koju na našu sreću nisu iskoristili. I onda pred kraj utakmice iz jednog kontranapada dolazimo do trećeg gola i po meni zaslužene pobjede i nova tri boda. – poručio je Saša Omladinac, trener Borca.

Odlična utakmica u kojoj smo prvo poluvrijeme stajali jako dobro u bloku i izlazili brzo u kontru i polukontru. Drugo poluvrijeme nakon što smo dobili dva brza gola, otvorili se i počeli igrati. Brzo smanjili na 2:1 i onda u 77. minuti imali priliku zabit i vratit se skroz u utakmicu, ali promašili smo gotovo nemoguće. Bez obzira na poraz, mojim momcima čestitke jer odigrali su vrhunsku tekmu, a korektnom domaćinu čestitke na pobjedi koja je na kraju zaslužena i sretno im dalje. – izjava je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

OLIMPIJA 0:5 BORAC (B)

Imperativ pobjede kod fenjeraša imali su Boboćani koji su danas gostovali u Osijeku. Stojkovićeva je ekipa pokazala gard, te je već do odmora došla do prednosti od dva pogotka zahvaljujući pogocima mladog Ajdukovića i kapetana Šljokića. U nastavku Borac potvrđuje tri bitna boda drugim pogotkom Šljokića, te zgodicima Rupčića i Milovanovića.

Dobra utakmica u kojoj su naši dečki dali sve od sebe, ali ovaj put rezultat nije išao u našu korist, posebice nakon 2 vezana gola u drugom poluvremenu. Čestitamo protivniku, a nama slijedi odmor i priprema za završnicu prvenstva. – rekao je Mario Iličić, predsjednik Olimpije.

Znali smo što nam donose bodovi iz ove utakmice, te smo se tako i postavili od prve minute, ali uz sav respekt prema mladim igračima Olimpije koji su ove sezone namučili ili pomrsili račune nekolicini klubova. Tijekom cijele utakmice imali smo dominaciju i na kraju zasluženo slavili. Čestitam svojim dečkima, ali i domaćinima na fer i korektnoj utakmici. – komentar je Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.

OTOK 2:3 RADNIČKI (M)

Kako smo i predviđali, u Otoku se odigrala prava golijada u susretu domaćina i gostiju iz Meca. Marković je već u osmoj minuti doveo goste do prednosti, međutim stvari na početak vraća kapetan domaćih Franjo Damjanović realiziravši kazneni udarac. Ipak, mladi Martan sredinom prvog dijela dovodi Dundovićevu momčad do prednosti s kojom se otišlo na pauzu. Početkom nastavka u igru se ponovno vraćaju Otočani zgoditkom Kosa, a onda u 66. minuti briljantni Marković ponovno zabija za društvo iz Meca. U 72. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon drugog žutog kartona Maka, ali Otok nije imao snage za povratak. Tako je Radnički, nakon slavlja u Satnici, došao do nove pobjede u gostima kod direktnog konkurenta za peto mjesto.

Zasluženo, ali dramatično kao i uvijek. Domaćinu puno sreće do kraja prvenstva. – za Sportalo je rekao Dario Dundović, trener Radničkog.