/Slavija u utakmici s brojnim promašenim prigodama svladala Slogu NIKOLIĆ I TOKIĆ SU ZABIJALI ZA POBJEDU
slavija fb

Utakmica je odigrana po vrlo zahtjevnom terenu, oba su takmaca stvorila dosta prigoda u čemu je ipak prednjačio domaćin i na kraju preko Nikolića i Tokića iskoristio dvije za novu pobjedu i tri boda koja ih smještaju u mirnu zonu sredine ljestvice.

Pleternica, stadion SZ Šivo, gledatelja 150, sudac Dumančić (Prkovci) 7

Slavija – Sloga 2:0

Strijelci: 1:0 Nikolić (33), 2:0 Tokić (40)

Slavija: Petković 6,5, Gomerčić 6,5, Ognjenčić 6,5, Solić 7, Tokić 7, Ančurovski 7, Nikolić 7 (60.Mikić 6,5), Bognar 6,5 (85.R.Marčinović), Kocijan 7, Dorić 6,5, Grbeš 6,5 (46.G.Marčinović 6,5)

Trener: Damir Bognar 7

Sloga: De Villa 6,5, Čelepirović 6, Sužnjević 6 (46.Vlaović 6), Mihić 6,5, Sokić 6 (46.Severović 6), Blazina 6,5, Šimunović 6 (73.Menegoni), Marjanović 6,5, Ciprić 6, Grgić 6, Benić 6

Trener: Miroslav Pavišić 6,5

Igrač utakmice: Filip Kocijan (Slavija)

Slavija je došla do nova tri boda sasvim zasluženo no do kraja susreta gost je prijetio smanjenjem vodstva i vraćanjem u utakmicu, a za strepnju su krivi igrači domaće momčadi koji su promašili jako velik broj prigoda iskoristivši tek dvije. Imao ih je i gost, posebno će pamtiti dvije lijepe kod rezultata 0:0 no na kraju su se ipak radovali domaći. Susret je riješen u smiraj prvog poluvremena kada Nikolić i Tokić zabijaju za pobjedu Plavih. Oba su pogotka pala nakon neiskorištenih još boljih prigoda, a u tome je prednjačio, za igru raspoloženi Grbeš, no nije bio raspoložen i dovoljno koncentriran za postizanje pogodaka. Nakon jedne neuspjele akcije u 33.minuti lopta je došla do Nikolića koji s ruba kaznenog prostora pogađa malu mrežicu nemoćnog De Ville, a drugi pogodak je pao u 40.minuti nakon pogođene vratnice Grbeša kada se lopta odbila do mladog Tokića koji zabija za konačnih 2:0.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka, prigoda je ipak bilo, Dorić, Marčinović i Mikić su imali najbolje prigode za Slaviju, smanjiti je mogao Severović, Mihić je pogodio vratnicu pa je šteta što gledatelji nisu vidjeli još koji pogodak jer je bilo materijala i za dvoznamenkasti zbroj u ovoj zanimljivoj utakmici u kojoj su se protivnici osim sami sa sobom morali boriti i s vrlo zahtjevnim i natopljenim terenom koji je čini se više odgovarao domaćinu koji si je ovom pobjedom kupio puno mira uoči zimske stanke.