/Slavija se raspucala u susjedskom derbiju ORIOLIK NIJE MOGAO PARIRATI S IGRAČEM MANJE
74667341_2549060858656564_194399557075861504_n

Slavija se nakon lošeg izdanja u Našicama svojim navijačima predstavila u blistavom svjetlu, a briljirali su Dominik Dorić i Pavo Nikolić koji su upisali po tri pogotka svaki. Domaćinu je na ruku išlo isključenje Barišića već u prvoj minuti susreta pa su se Crveni teško mogli suprostaviti raspoloženom domaćinu s igračem manje.

Pleternica, stadion SZ Šivo, gledatelja 200, sudac Vidačić (Osijek)

Slavija-Oriolik 6:0

Strijelci: 1:0 Nikolić (23), 2:0 Dorić (31), 3:0 Dorić (37), 4:0 Nikolić (43), 5:0 Nikolić (48), 6:0 Dorić (71)

Slavija: Karlić 7, Ančurovski 7, Ognjenčić 7, Kvatrernik 7, Gomerčić 7, Solić 7 (74.Petković), Tokić 7 (74.Mikić), Bognar 7, Dorić 8, Nikolić 7,5 (58.Grbeš), Kocijan 7

Trener: Damir Bognar 7

Oriolik: Herceg 6, Lucić 5,5, Stahović 5,5, Barišić 5,5, Galović 5,5 (46.Gospočić 6), Kokotović 6 (75.Miloš), Jurić 6, Đerek 5,5, Marušić 6, Horvat (14.Kuterovac 5,5)

Trener: Milan Tomljenović 5,5

Igrač utakmice : Dominik Dorić (Slavija)

Susjedski derbi ovoga je puta dobrano prevagnuo na stranu domaćina koji je utrpao pola tuceta pogodaka u mrežu Hercega, a sve je za goste krenulo u krivom smjeru već u prvoj minuti susreta kada Barišić zbog starta na Vinku Ančurovskom zarađuje direktan crveni karton. Ionako oslabljeni neigranjem svog ponajboljeg igrača Stubičana Crveni nisu imali rješenja za raspoloženi napadački dvojac Dorić – Nikolić koji je postigao sve pogotke za Slaviju ravnomjerno ih rasporedivši tako da je svaki zabio po tri.

Dorić je prvo asistirao Nikoliću za vodstvo, a malo nakon toga ovaj je uzvratio istom mjerom za kontraasistenciju kada je iščeprkao jednu loptu koju gosti dugo nisu mogli izbaciti iz svog kaznenog prostora. Do kraja odmora svaki je igrač zabio po jedan, Dorić ponovo u svom karakterističnom prodoru s desne strane iskosa pogađa dalju stativu od koje se lopta odbija u mrežu, a Nikolić zabija na asistenciju mladog juniora Tokića koji je dao odličan zadnji pas pa se strijelac sjurio od centra prema Hercegu koji nije imao nikakve šanse.

S tim se rezultatom otišlo na odmor pa smo u nastavku ponovo vidjeli nadmetanje pleterničkih strijelaca. Nikolić je bacio rukavicu Doriću pogotkom s ruba kaznenog prostora te šumu igrača koji su omeli Hercega da reagira, a točku na I je stavio Dorić pogotkom nakon sjajnog prodora i ubačaja Tokića te udarca Grbeša kojega zasutavlja vratnica, a na pravom se mjestu našao najbolji pojedinac susreta Dominik Dorić koji postavlja konačan rezultat.