Slaven Belupo pobjednički prošao kroz Varaždin

Novu sezonu Supersport HNL-a otvorili su i Varaždin i Slaven Belupo, a u derbiju Sjevera slavili su gosti iz Koprivnice koji su pred 3090 gledatelja slavili s minimalnih 1:0.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 0:1

Strijelci: 0:1 Kocijan (49)

VARAŽDIN: Zelenika – Stanić (od 53. Herrera), Karabatić, Pellumbi, Brekalo (od 72. Urata) – Postonjski, Lusavec (od 53. Kolarić), Elezi – Posavec (od 72. Peco),Teklić – Brodić (od 88. Perić)

SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Martinaga (od 46. Kocijan) – Marina, Bašić (od 71. Fanimo) – Kvržić, Caimacov (od 87. Behram), Crnac (od 71. Mihalić) – Hoxha (od 87. Žuljević)

Uvodnih 20 minuta bila je prava antiporpaganda nogometa, igra koja ne bi zadovoljila niti na trećeligaškoj razini sa bezbroj krivih dodavanja s obje strane, no nakon toga stvari su se ipak popravile pa smo do odmora gledali vrlo pristojnu predstavu u kojoj su gosti iz Koprivnice bili puno opasniji. Prvo ime prvog poluvremena svakako je bio Oliver Zelenika koji je u prvom dijelu skinuo četiri “mrtvaca” gostima i bio najzaslužniji što Varaždin nije bio u debelom minusu.

Koliko je kratka linija od junaka do tragičara kada si vratar Zelenika je doznao u 49. minuti kada je Kocijan tukao izvan kaznenog prostora, a vratar Varaždina nije reagirao najbolje i lopta je završila u mreži. Nakon primljenog pogotka i Varaždin je koliko toliko živnuo, nije više imao što braniti pa su stvorili nekoliko gužvi pred Suškom, ali bez rezultatskog efekta. Na drugoj strani, Kocijan je imao priliku i za drugi pogodak, no ovaj put Zelenika brani puno teži udarac iz blizine. Varaždinci su u 85. imali lijepu situaciju preko Teklića koji je tukao snažno, ali točno u vratara gostiju koji su do kraja bez puno problema do kraja sačuvali prednost i došli do prvog ovosezonskog slavlja.